Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015 Klasa pedagogiczna w Bieszczadach
Klasa pedagogiczna w Bieszczadach
W dniach 10-12.06.2015r klasa Ib wraz z wychowawcą panią Dorotą Kruczek, z opiekunkami: panią Agnieszką Leską i panią Magdaleną Jodłowską, wybrała się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Hutę Szkła w Krośnie. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pracy wszystkich osób przy wyrobie szkła oraz dbałości o każdy szczegół. Mogliśmy na własne oczy przekonać się jak to wszystko wygląda, a także otrzymaliśmy możliwość wydmuchania szklanej bańki. Kolejno udaliśmy się do Komańczy- miejsca internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie do Łopienki, gdzie mogliśmy obejrzeć dymiarki oraz zabytkową kamienną cerkiew. Około godz. 21 przyjechaliśmy do Schroniska Młodzieżowego w Wetlinie.
Drugiego dnia naszym celem była Połonina Wetlińska. Nasz przewodnik opowiadał nam całą drogę historie i anegdoty związane z Bieszczadami. Po całodniowym zdobywaniu gór, wróciliśmy do schroniska, gdzie rozpaliliśmy ognisko. Smażyliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i na koniec  graliśmy w siatkówkę. Mimo zmęczenia postanowiliśmy udać się na urokliwy spacer, by podziwiać zachód słońca w Bieszczadach.
Ostatniego dnia wycieczki po porannym śniadaniu, wymeldowaliśmy się ze schroniska i wyruszyliśmy w stronę Polańczyka, gdzie czekał nas rejs statkiem po Solinie. Widoki były niesamowite, zapierały dech w piersiach. W drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy Solinę ze znaną zaporą, a w Dukli pustelnię św.Jana.
Do Starego Sącza dotarliśmy ok. 21. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i opaleni. Każdy z nas na pewno zapamięta tę wycieczkę na długo, ze względu na miejsca, które zwiedziliśmy, jak i ze względu na atmosferę. Była to bardzo udana wycieczka.

Magdalena Potoniec

 


LO Stary Sacz 2011