Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2016 - 2017 Pracowita niedziela naszych wolontariuszy
Pracowita niedziela naszych wolontariuszy

W niedzielę 28 maja 2017 roku wolontariusze Szkolnego Klubu działającego w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu zaangażowali się w dwie prowadzone akcje na terenie Starego Sącza. Pod Kościołami pod wezwaniem Świętej Elżbiety i Miłosierdzia Bożego wspólnie z harcerzami  prowadzili zbiórkę w ramach Stowarzyszenia „ORION”, której celem było  uzyskanie środków finansowych na operację i rehabilitację dla Wiktorii Budzyń oraz zakup sprzętu  rehabilitacyjnego dla Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek.
Wiktora Budzyń jest niepełna 3-letnim dzieckiem. W sierpniu 2015 roku zdiagnozowano u niej neuroblastomę III stopnia z wnikaniem do kanału kręgowego. Rodzice zaczęli szukać pomocy i konsultować wyniki w różnych ośrodkach, a także za granicą.  Czasu jest bardzo mało, a operacja jest kosztowna – 30 180 euro.
W związku z faktem, że Rodziców Wiktorii nie stać na tak duży wydatek Stowarzyszenie „ORION” postanowiło przeznaczyć 70 % środków uzyskanych  ze zbiórki na sfinansowanie operacji i rehabilitacji dla Wiktorii Budzyń.
Nowosądeckie Stowarzyszenie Amazonek podejmuje działania na rzecz zakupu nowego sprzętu medycznego do rehabilitacji. Sprzęt ten jest niezbędny  dla podopiecznych stowarzyszenia. W związku z faktem, że stowarzyszenie  nie posiada stosownych środków Stowarzyszenie „ORION” postanowiło przeznaczyć 30 % środków uzyskanych ze zbiórki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego  dla Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek.

W zbiórce brały udział wolontariuszki: Bocheńska Julia, Krzak Natalia, Hejnold Maria i Wilczyńska Katarzyna.

Również w niedzielę na Starosądeckich Błoniach odbywał się Zjazd Sądeczan, w którym pracę woluntarystyczna wykonywali: Sylwia Nowak, Wilczyńska Katarzyna, Bocheńska Julia, Zasadni Natalia, Czajka Marta, Kumorek Adrianna, Potoniec Monika, Smoleń Dagmara, Pajak Kinga, Kurowska Kinga, Tomasiak, Kinga, Wójciak Weronika, Nalepa Oliwia, Szewczyk Bartłomiej.

Bardzo dziękujemy za Waszą pracę.

 


LO Stary Sacz 2011