Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2009 - 2010 Święto Szkoły
Święto Szkoły

W dniach 4,5 listopada br. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu obchodzono Święto Szkoły. Tradycyjnie już w pierwszym dniu miał miejsce Pokaz Doświadczeń Chemicznych przygotowany przez uczniów klas II i III LO pod kierunkiem Pani mgr Agnieszki Jankowskiej. Czwartek był dniem głównych obchodów.

I tak całość rozpoczęto Mszą św. w Kościele św. Elżbiety w Starym Sączu. Po jej zakończeniu wrócono w pochodzie, na którego czele szedł sztandar, do szkoły, gdzie nastąpiła uroczysta akademia, podczas której głos zabrały zaproszone osoby: Marian Cycoń-Burmistrz Urzędu Miejskiego Starego Sącza, Zbigniew Czepelak-Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Stanisław Szudek-Starszy Wizytator oraz Dyrektor zaprzyjaznionego gimnazjum w Nowej Spiskiej Vsi. Po ślubowaniu klas pierwszych goście wraz z dyrektorem szkoły uroczyście otworzyli salę pamięci poświęconą ponad 60-letniej tradycji liceum. Po części oficjalniej nastąpiły liczne konkursy i zabawy.

Tradycyjnie już odbył się Omnibus, w którym drogą eliminacji wyłoniono zwycięzcę czyli osobę, która prawidłowo odpowiedziała na największą liczbę pytań. Młodzież miała również okazję wykazania się znajomością języków obcych biorąc udział w Konkursie Językowym. Już po raz czwarty zorganizowano Przegląd Twórczości Własnej. Młodzież w nastrojowym klimacie, przy zapalonych świecach mogła podziwiać twórczość koleżanek i kolegów. Prezentowano utwory, które zwyciężały w konkursach poetyckich jak i te nieznane, które pierwszy raz ujrzały światło dzienne. Poezja, proza i piosenka rozbrzmiewały w murach szkoły. Zorganizowano również Konkurs Piosenki Zagranicznej, Pokaz Pierwszej Pomocy, Przegląd Taneczny (tańce towarzyski, nowoczesny i tradycyjny) i Pokaz Umiejętności Sportowych (kaskaderskich) absolwenta liceum Andrzeja Steca. W przygotowania całości włożono mnóstwo pracy, która zaowocowała profesjonalnym przygotowaniem, wspaniałym przedstawieniem i wrażeniami, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 


LO Stary Sacz 2011