Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Wykład z ekonomii
Wykład z ekonomii

W dniach 7 i 8 marca grupy uczniów z klas 1A, 1B i 1C Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu miały przyjemność uczestniczyć w pierwszym wykładzie z ekonomii w ramach cyklu spotkań organizowanych na Wydziale Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, prowadzonych przez mgr Anetę Oleksy-Gębczyk.

 

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu, który wprowadził ich w tajemnice ekonomii. Prowadząca w bardzo ciekawy sposób uświadomiła uczniom czym właściwie jest ekonomia, jakie są jej główne działy, dlaczego warto uczyć się ekonomii – nie tylko wybierając ekonomię jako kierunek studiów oraz jaki jest cel prowadzenia polityki gospodarczej.

Był to niezwykle ciekawy i wartościowy wyjazd. Niewątpliwie poznanie ekonomii umożliwia zrozumienie mechanizmów współczesnej gospodarki oraz pomaga w zdobyciu umiejętności niezwykle przydatne młodym ludziom w realiach dzisiejszego świata, zwłaszcza tym, którzy chcą w przyszłości wyróżniać się na rynku pracy i osiągać sukcesy zawodowe.

Młodzież z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie.

 


LO Stary Sacz 2011