Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2005 - 2006 Małopolski Konkurs Czytelniczy
Małopolski Konkurs Czytelniczy

W czwartek, 30 marca 2006 r., w naszej szkole odbyły się eliminacje rejonowe Małopolskiego Konkursu Czytelniczego pod hasłem Bohaterowie "Faraona" Bolesława Prusa. Wzięło w nich udział 57 najlepszych uczniów. Przyjechali oni ze szkół całego powiatu nowosądeckiego i mieli do rozwiązania test, w którym pytania dotyczyły szczegółów treści powieści "Faraona".

Spośród wszystkich uczestników, aż 22 weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Krakowie. Zwyciężyła Anna Rams, uczennica naszego liceum, która bezbłędnie napisała test i uzyskała maksymalne 30 punktów.

Niewiele mniej, bo tylko dwa punkty dzieliły zdobywczynię drugiego miejsca Monikę Figurę, od zwyciężczyni. Nadmienić należy, że jest ona również uczennicą naszego liceum. Czwarte miejsce przypadło także reprezentantowi naszej szkoły Tomaszowi Sułkowskiemu. Całej trójce życzymy powodzenia w Krakowie i trzymamy za nich kciuki.

 

 


LO Stary Sacz 2011