Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2007 - 2008 Spotkanie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego
Spotkanie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego

26 lutego 2008 roku w naszym LO odbyło się spotkanie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego panem Janem Dziedziną - było ono kolejnym etapem cyklu spotkań z byłymi absolwentami liceum. Pan Jan Dziedzina ukończył naszą szkołę w roku 1990. Wspominał czas spędzony w murach tej szkoły i porównywał czteroletni cykl kształcenia z tamtych lat z obecnym trzyletnim.

Spotkanie to miało jeszcze inny charakter ze względu na funkcję sprawowaną przez pana Dziedzinę. Dało możliwość przybliżenia uczniom pracy samorządu terytorialnego na szczeblu powiaty i nie tylko. Młodzież klas trzecich przygotowana do tego spotkania przez nauczyciela wiedzy o społeczeństwie mgr Bogumiła Tutko zadawała wiele pytań: o zakres uprawnień Rady Powiatu, o środki finansowe, o inwestycje w naszej szkole, stypendia a także związane z ich przyszłością nowe drogi, pozwolenia na budowy domów itp. Tego typu spotkania uświadamiają młodym ludziom znaczenie Małej Ojczyzny.

 

 


LO Stary Sacz 2011