Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013 Trójbój siłowy
Trójbój siłowy

Dnia 21.03.2013 r. w Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbył się „Trójbój siłowy”. Tego roku w zawodach wzięło udział czternastu zawodników z czterech różnych szkoły: ZS Łącko, ZSP Krynica, ZSP Stary Sącz, LO Stary Sącz.

Zmagania z ciężarami trwały od 9 do 12, w tym czasie odbyły się kolejno trzy konkurencje: Wyciskanie, Przysiad oraz Martwy Ciąg. W każdej z nich zawodnicy mieli po trzy próby. W wyciskaniu największy ciężar 150 kg podniósł Brzeczek Błażej, całkiem ładnie poradził sobie także Łękawski Jarosław, który podniósł 140 kg. Reszta chłopaków również pokazała co potrafi, wszystkim szło świetnie. Gdy skończyli „wyciskać” przyszedł czas na drugą konkurencję, polegała ona na zrobieniu przysiadu z kilku kilogramową sztangą na karku. Także w tej konkurencji Błażej Brzeczek zmierzył się z największym ciężarem: 220 kg, taki też ciężar podniósł w ostatniej konkurencji. Zawodnicy pokazali się z najlepszej strony, walka była zacięta każdy nie tylko chciał być lepszy od pozostałych, ale pokonać samego siebie i przetestować własne możliwości. Całe zawody przebiegały bardzo sprawnie i profesjonalnie oraz w miłej atmosferze.

Na koniec wyłoniono zwycięzców, najsilniejszymi okazali się na pierwszym miejscu Błażej Brzeczek ZS Łącko, w sumie podniósł 590 kg i uzyskał wynik PKT 365,977, na drugim Jarosław Łękawski ZSZ Stary Sącz w sumie podniósł 535 kg i uzyskał wynik PKT 329,2925 oraz na trzecim Mirosław Zabrzeski ZS Łącko w sumie podniósł 445 kg i uzyskał wynik PKT 295,9695. Przyznano także miejsca  w zawodach drużynowych  z najlepszym wynikiem zawody zakończyła grupa uczniów z ZS Łącko, II miejsce otrzymała szkoła z ZSP Krynica na trzecim ZSP Stary Sącz, a na czwartym LO Stary Sącz.

Wszyscy świetnie się bawili, publiczność nie zawiodła, cała imprezę podsumowano  gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że nie są to ostatnie takiego typu zawody.

Karolina Węglarz

Magdalena Myjak

Kl. IIc

 


LO Stary Sacz 2011