Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2005 - 2006 Możliwości ludzkiego ciała
Możliwości ludzkiego ciała

22 listopada 2005 roku młodzież naszego liceum miała możliwość obejrzenia niecodziennego widowiska. Na sali gimnastycznej wystąpił sportowiec szkoły Karate Do Black Combat - mistrz Jurij Ziniewicz.

Za przystępną cenę obejrzeliśmy pełne wrażeń i emocji widowisko sportowo-edukacyjne. Nasz bohater przy wykorzystaniu praw fizyki, techniki, biologii i bioenergii dokonywał niemal cudów.

Jego umiejętności panowania nad własnym ciałem to efekt wieloletnich treningów. Ten pokaz był po to, aby udowodnić, do czego zdolny jest organizm człowieka w całkowitej zgodzie z naturą. Nie potrzeba do tego sztucznych odżywek, anabolików, narkotyków, które zabijają nie tylko ciało, ale duszę - tłumaczył menedżer Jurija Ziniewicza. Opowiadał, że tajemnica wyczynów Ziniewicza tkwi w panowaniu nad napięciem i rozluźnianiem skóry oraz mięśni. Mistrz wyćwiczył tę umiejętność do perfekcji. Giął stalowe pręty i formował z nich obręcze, skakał po szkle, balansował na ostrzach szabli, kładł się na gwoździach i wychodził z tych prób bez najmniejszego draśnięcia. Leżąc na szkle wytrzymał ciężar kilkunastu osób z widowni, które weszły na deskę położoną na jego piersi. Później każdy podał swoją wagę. Okazało się, że udźwignął blisko tonę.

Każdy wyczyn mistrza Ziniewicza był właściwie komentowany przez pana Stanisława Stryjskiego. Widowisko, które obejrzeliśmy pozwoliła nam inaczej spojrzeć na sztuki walki oraz dało namacalne dowody na to, że siły można użyć do realizacji bardzo pozytywnych celów.

 

 


LO Stary Sacz 2011