Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2017 - 2018 Wycieczka Laureatów Konkursu do Warszawy
Wycieczka Laureatów Konkursu do Warszawy
W dniach 7 – 8 czerwca 2018 zdobywcy III miejsca w Konkursie Historycznym „Nie uklękniemy przed mocarzy władzą. Konfederacja Barska i jej bohaterowie” w ramach nagrody byli na wycieczce w Warszawie.Zespół składał się z Katarzyny Wilczyńskiej,  Michała Szewczyka i Grzegorza Gądka, który zastąpił Jana Kotarbę. Opiekę sprawowała pani Teresa Szewczyk.

W pierwszym dniu przyjęła nas w Sejmie organizatorka konkursu pani Poseł RP Barbara Bartuś. Mieliśmy  również spotkanie z Marszałkiem Sejmu panem Ryszardem Terleckim.  Po obiedzie w sejmowej restauracji udaliśmy się do Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, które wywarło  na nas olbrzymie wrażenie. Kolejnym punktem naszego programu było Centrum Nauki Kopernik. To bardzo ciekawe miejsce,  w którym mogliśmy być dzięki wsparciu konkursu przez Minister Edukacji Panią Annę Zalewską.

Drugi dzień był równie intensywny. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Wojska Polskiego. Następnie udaliśmy się na Powązki, gdzie oddaliśmy hołd znanym Polakom, którzy tam spoczywają. Następnie w pięknym słońcu spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu, Placu Zamkowym oraz Placu  Defilad.

Późnym popołudniem zwiedzaliśmy jeszcze Belweder, który w tym dniu gościł 9 prezydentów i szefów państw. . Nasz pobyt w Warszawie zakończyliśmy spacerem pod Łazienkach Królewskich.

Po bardzo mile spędzonym czasie w stolicy udaliśmy się w nocna podróż do Starego Sącz.

 


LO Stary Sacz 2011