Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika
Rok 2010 - 2011
Ogólnopolski konkurs polonistyczny Fraszka

Znamy już wyniki konkursu polonistycznego, który został przeprowadzony 24 listopada 2010 r. Młodzież wzięła udział w teście składającym się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz zadania opisowego.

Więcej…
 
Dzień Kobiet

Męska część społeczności szkolnej dla uczczenia tego święta przygotowała prawdziwe show.

Więcej…
 
XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

2 marca 2011 odbyły się XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w hali sportowej na ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Jak co roku nasze Liceum również miało tam swoje stoisko przedstawiające ofertę edukacyjną na rok szkolny 2011/2012.

Więcej…
 
Małopolski konkurs czytelniczy

Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Czytelniczego odbył się 16 lutego 2011 r., przystąpiło do niego aż 78 osób, co świadczy o dużej jego popularności.

Więcej…
 
Olimpiada biologiczna

W roku szkolnym 2010/2011 pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów II stopnia - Okręgowych XL Olimpiady Biologicznej w Krakowie: Monika Kunicka kl. II B, Monika Młynarczyk kl. II B, Łukasz Kowalczyk kl. II B, Alicja Niśniewska kl. III B, Michał Legutko kl. III B.

Więcej…
 
Jesteśmy mistrzami powiatu

Nasza szkolna drużyna koszykarska wygrała zawody w Krynicy - Zdroju. Teraz czeka ich trudny turniej w Limanowej.

Więcej…
 
Spotkanie z podróżnikiem

We wtorek 25 stycznia młodzież naszej szkoły spotkała się z panem Ryszardem Stabachem, dobrze nam już znanym podróżnikiem, który wrócił do nas, by kontynuować rozpoczętą rok temu opowieść

Więcej…
 
Tenis stołowy - Grybów

W dniu 5 stycznia 2011r. w Grybowie odbyły się indywidualne zawody powiatowe w tenisie stołowym. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu reprezentowane było przez czworo uczniów.

Więcej…
 
Konkurs na stroik lub ozdobę choinkową

W dniu 22 grudnia w trakcie wigilii dla nauczycieli i pracowników szkoły został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy stroik lub ozdobę choinkową.

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne dla wolontariuszy

W poniedziałek 20 grudnia br. zorganizowane zostało spotkanie wigilijne dla wolontariuszy działających w naszym kole wolontariatu.

Więcej…
 
Zasady udzielania pierwszej pomocy

Uczeń kl. II b, wychowanek internatu Alan Słowik zorganizował dla młodzieży mieszkającej w bursie zajęcia teoretyczno - praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…
 
Akcja "Pomóż Świętemu Mikołajowi"

Nasze liceum wraz z Państwowym Gimnazjum w Starym Sączu, Gminnym Przedszkolem w Starym Sączu oraz Wspólnotą Młodzieżową "Magis" z Nowego Sącza zorganizowało akcję pod hasłem "Pomóż św. Mikołajowi".

Więcej…
 
Wizyta św. Mikołaja

Jak co roku 6 grudnia do naszej szkoły przybył święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami.

Więcej…
 
Wiedza Ratuje Życie

Pod takim hasłem młodzież klas drugich naszego liceum uczestniczyła w programie profilaktycznym walki z HIV. Całość zakończona została konkursem sprawdzającym zdobytą wiedzę.

Więcej…
 
II turniej "Memoriału Siatkarskiego im. M. Repelewicza"

W dniu 25 XI 2010r odbył się turniej piłki siatkowej drużyn amatorskich. Organizatorem zawodów było LO Stary Sącz.

 

Więcej…
 
Finał zajęć Akademii Słowa

14 marca 2011 r. w MCK Sokół w Nowym Sączu odbyły się ostatnie w tej edycji zajęcia z Akademii Słowa.

Więcej…
 
Jesteśmy w finale konkursu czytelniczego

W poniedziałek 7 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje rejonowe Małopolskiego Konkursu Czytelniczego - Bohaterowie lektur szkolnych "Dżuma" A. Camusa.

Więcej…
 
Wycieczka Wolontariuszy do Krakowa

W dniu 19.02.2011r. wolontariusze Stowarzyszenia Sursum Corda uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Jej celem było odwiedzenie krakowskich organizacji pozarządowych.

Więcej…
 
Kolejne skucesy naszuch uczniów

Organizatorem Konkursu poetyckiego i plastycznego p.h. "Jakie szczęście mieć rodzinę" była Gminna Komisja d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Sączu.

Więcej…
 
Jarosław Kret gościł w Starym Sączu

28 styczna 2011 roku do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, zawitał pan Jarosław Kret. Na spotkanie ze znanym dziennikarzem, podróżnikiem,fotoreporterem i prezenterem pogody przybyły klasy dziennikarskie wraz z opiekunką, panią mgr Dorotą Kruczek.

Więcej…
 
Spotkanie z krwiodawczami

27 stycznia 2011 roku młodzież z klas I b i II b (w tych klasach realizowane są zajęcia z podstaw ratownictwa medycznego) wzięła udział w prelekcji na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Więcej…
 
Studniówek czas...

W sobotę 15 stycznia br. rozpoczęliśmy okres studniówek. Jako pierwsza bal organizowała klasa 3e. To właśnie jedna z trzech klas (obok klasy 3b i 3d), która zdecydowała się na studniówkę poza szkołą. Pozostałe klasy czyli 3a, 3c, 3f i 3g wybrały na miejsce studniówkowego balu szkołę.

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

22 grudnia w naszym liceum odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu Starego Sącza. Zorganizowane ono zostało przez koła wolontariatu działające w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie i Zespole Szkół Drzewno-Mechanicznych.

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne

Tradycyjnie już ostatniego dnia przed przerwą świąteczną w szkole organizowane są spotkania wigilijne.

Więcej…
 
Stypednium Prezesa Rady Ministrów

Uczeń klasy 3a Grzegorz Gawlak otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste wręczenie odbyło się 15 grudnia 2010 r. w nowosądeckim ODN.

Więcej…
 
Kolejne sukcesy!

11 grudnia 2010 r odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas III Liceów Ogólnokształcących organizowany przez Zakład Dydaktyki Chemii UJ w Krakowie. W konkursie tym corocznie bierze udział kilkaset uczniów. Dwójka uczniów z kl IIIb LO w Starym Sączu zakwalifikowała się do finałów.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest corocznie 5 grudnia. W Polsce to święto obchodzi prawie 7 milionów Polaków, którzy w tym roku poświęcili swój czas na pracę społeczną.

Więcej…
 
Zwycięstwo w konkursie z ekologii

24 listopada 2010 roku odbyła się XI edycja powiatowego Konkursu Ekologii i Ochrony Środowiska. W konkursie brało udział 10 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nowosądeckiego.

Więcej…
 
Wielki Finał konkursu plastycznego i literackiego

Wielki Finał konkursu plastycznego i literackiego "Pod Skrzydłami Anioła". Młodzież naszej szkoły wzięła udział w konkursie literackim dotyczącym prezentacji twórczości własnej.

Więcej…
 
Święto Szkoły

W dniach 8 i 9 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły. Dwa świąteczne dni były okupione całym miesiącem przygotowań. Za przygotowanie całości obchodów odpowiedzialni byli następujący nauczyciele: mgr A. Pawłowska, mgr A. Jankowska, mgr A. Czermińska, mgr M. Sroka, mgr M. Zagórowski, księża M. Tabor i H. Homoncik.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3


LO Stary Sacz 2011