Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika
Rok 2010 - 2011
Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

W roku szkolnym 2010/11 Liceum Ogólnokształcącego im.M.Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu ubiega się o certyfikat "Szkoły promującej bezpieczeństwo".

Więcej…
 
Uroczysta premiera reportażu

W poniedziałek 8 listopada mieliśmy szansę zobaczyć owoc trzydniowych warsztatów dziennikarskich, w których brali udział wybrani uczniowie klas realizujących program zajęć dziennikarskich.

Więcej…
 
Sukcesy uczniów naszego liceum

Aż trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Starym Sączu. Konkurs związany był z osobą Jana Pawła I i nosił tytuł " Jan Paweł II - Odwaga Świętości ".

Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

Jesteśmy w II etapie VII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z Poprawną Polszczyzną Na Co Dzień". Celem tego konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną.

Więcej…
 
Dziennikarska wycieczka

Dnia 26.10.2010 uczniowie klasy IId mieli okazję poznać tajniki pracy w mediach. Ośmioosobowa grupa przyszłych dziennikarzy z panią profesor Dorotą Kruczek, odwiedziła radio RDN Małopolska i redakcję Dziennika Polskiego.

Więcej…
 
Wizyta Delegacji ze Słowacji w naszej szkole

W dniach 28 i 29 września gościła u nas delegacja ze Słowacji. Pierwszego dnia wybraliśmy się do Krakowa, gdzie oglądaliśmy wystawę "Wawel zaginiony", a następnie udaliśmy się do rynku aby pokazać naszym gościom Sukiennice oraz kościół Mariacki.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej członkowie Rady Rodziców przygotowali dla obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników liceum prawdziwą niespodziankę...

Więcej…
 
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowch

4 października 2010 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowch w Grybowie. W zawodach powiatowych naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów z klas I -III

Więcej…
 
Andrzej Wojtakowski nie żyje

Zmarł Andrzej Wojtakowski, emerytowany, wieloletni pedagog, nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Stary Sączu.

 

Więcej…
 
Zmarł dyrektor mgr Jerzy Wiktor

W nocy z 27 na 28 czerwca br. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie mgr Jerzy Wiktor, polonista, nauczyciel i wychowawca, działacz harcerski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

Więcej…
 
Olimpiada z j. angielskiego - etap szkolny

W poniedziałek 15 listopada br. odbył się pierwszy etap olimpiady z języka angielskiego

 

Więcej…
 
Udział w uroszystościach wręczenia stopnia komandora

5 listopada br. komandor por. Marynarki Wojennej Franciszek Wróbel został mianowany na stopień komandora (wojskowy stopień oficerski w Marynarce Wojennej, odpowiadający pułkownikowi w Wojskach Lądowych i Siłach Powietrznych). Ceremonia odbyła się w starosądeckim "Sokole".

 

Więcej…
 
Szkolenie z pierwszej pomocy

W dniach 25-26 października 2010 r. w naszej szkole odbył się 16-godzinny kurs pierwszej pomocy organizowany w ramach projektu współfinansowanego przez województwo małopolskie "Czuję się bezpieczniej".

 

Więcej…
 
Niezwykła lekcja dziennikarstwa

W naszym LO w dniach 04 - 08 listopada 2010 r odbywa się projekt " Moja szkoła jest medialna" zorganizowany przy współpracy Nowosądeckiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jest on finansowany przez Urząd Miasta w Starym Sączu. Zajęcia prowadzone są przez pana Roberta Kazimierskiego - dziennikarza i producenta oraz pana Bartka Michalaka - operatora telewizyjnego

 

Więcej…
 
Informacje o szkole w "Przeglądzie Sądeckim"

Zdjęcie uczniów klasy 3b ukazało się na pierwszej stronie drugiego numeru "Przeglądu Sądeckiego". Wewnątrz można było znaleźć informacje, na temat naszej szkoły i osiągnięć uczącej się w niej młodzieży.

Więcej…
 
Memoriał siatkarski im. Mieczysława Repelewicza

W dniu 21 X 2010r. odbyła się inauguracja I Memoriału Siatkarskiego im. Mieczysława Repelewicza. Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor LO mgr Krzysztof Szewczyk.

Więcej…
 
Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych

Od połowy września w naszej szkole odbywają się zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010-2011

W strugach deszczu powitaliśmy nowy rok szkolny, dlatego też akademia została zorganizowana w sali gimnastycznej. Najpierw głos zabrał pan dyrektor, który po krótkim przemówieniu, wypowiedział w końcu słowa : "Rok szkolny 2010/2011 uważam za otwarty".

Więcej…
 
Wolontariuszki Roku

W niedzielę 27 czerwca na sądeckim rynku odbyła się inauguracja "Bezpiecznych wakacji 2010".

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 3 z 3


LO Stary Sacz 2011