Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2009 - 2010 Finał XXV Olimpiady Ekologicznej
Finał XXV Olimpiady Ekologicznej

W dniach 4-6 czerwca br. w ostępach prastarej Puszczy Białowieskiej odbył się jubileuszowy finał centralny XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Województwo Małopolskie reprezentowało 7 laureatów w tym uczeń naszej szkoły Michał Legutko z klasy 2b.

Część pisemna odbyła się 5 czerwca Białowieży. W teście pisemnym uczestniczyło 112 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kraju, laureatów z poszczególnych województw. Dziesięciu najlepszych zawodników po teście zakwalifikowało się do eliminacji ustnych wśród tych uczniów znalazł się Michał. Najlepsza dziesiątka uczniów przy pełnej sali i aplauzie publiczności zmagała się w trakcie części ustnej finału z 5 pytaniami problemowymi dotyczącymi ekologii, ochrony środowiska, zdrowia, a także bieżących zagadnień w dziedzinie prawa ochrony środowiska. W części praktycznej rozpoznawano ekoznaki i głosy zwierząt.

Po podsumowaniu punktów przyznawanych przez jury Michał Legutko uplasował się na II miejscu w finale ogólnopolskim.

W uznaniu poziomu wiedzy oraz umiejętności zastosowania jej w praktyce, senaty 60 uczelni podjęły uchwały o przyznaniu finalistom i laureatom finału centralnego indeksów na kierunki przyrodnicze, bez postępowania kwalifikacyjnego. Laureaci otrzymali też cenne nagrody rzeczowe iPody, aparaty fotograficzne, liczne nagrody książkowe, plecaki i wiele innych gadżetów sponsorowanych przez Toyota Motor Poland oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 


LO Stary Sacz 2011