Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Wycieczka Wolontariuszy do Krakowa
Wycieczka Wolontariuszy do Krakowa

W dniu 19.02.2011r. wolontariusze Stowarzyszenia Sursum Corda uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Jej celem było odwiedzenie krakowskich organizacji pozarządowych. Z naszego liceum oddelegowani zostali Justyna Kaliciecka, Paulina Murawska oraz Piotr Turek.

Piotrek w następujących słowach opisuje ten sobotni dzień: "O 11.30 byliśmy na miejscu. Podzielono nas na grupy, które pod nadzorem koordynatorów, miały odwiedzić Fundację "Mam marzenie", Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Stowarzyszenie "Wiosna", Stowarzyszenie "U Siemiachy" i "Polską Akcję Humanitarną". Nasza grupa została wysłana do Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Czuliśmy się tam jak u siebie w domu. Przedstawicielka fundacji w formie slajdów przedstawiła nam cele i osiągnięcia organizacji, a na koniec wizyty otrzymaliśmy symboliczny kubek z logiem. Kolejnym punktem programu była wizyta w kinie. Obejrzeliśmy w wymiarze 3D najnowszy film James'a Cameron'a pt. "Sanctum". Na koniec zaproszono nas do restauracji, gdzie czekał na nas wyborny obiad.

Żaden z uczestników wycieczki nie żałował, że wziął w niej udział. Zobaczyliśmy, że takich organizacji pożytku publicznego jak nasze sądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda jest o wiele więcej w skali całej Polski. Świadczy to o fakcie, iż ludzi o dobrych sercach nie brakuje, a to bardzo pozytywnie wpływa na nas i nasze otoczenie motywując do działania i niesienia pomocy.

 


LO Stary Sacz 2011