Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Kino Młodego Człowieka
Kino Młodego Człowieka

30 listopada 2015 r. młodzież naszego liceum wzięła udział w spotkaniu filmowym w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.W ramach cyklu Kino Młodego Człowieka uczniowie obejrzeli film pt. „Whiplash” (2014, reż. Damien Chazelle). Pierwsze spotkanie poprowadził Filip Nowak – absolwent Filmoznawstwa i Wiedzy o Nowych Mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pan Filip wprowadził uczestników w problematykę wyświetlanego filmu. Po projekcji odbyła się krótka dyskusja.

Poniżej prezentujemy refleksje naszych licealistów na temat filmu:

„Film pt. Whiplash daje dużo do myślenia. Uświadamia, że jeśli czegoś naprawdę pragniemy, to jesteśmy w stanie tego dokonać. Ukazuje jak marzenia spełniają się dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy. Tak naprawdę nic nie przychodzi w życiu łatwo, na wszystko musimy sobie ciężko zapracować. Polecam ten film osobom, które mają problem z wiarą w siebie oraz motywacją do spełnienia zamierzonych celów.” (Dominika Słowik)

„Główny bohater Andrew nauczył mnie, że mimo wszystkich przeciwności losu, mimo bólu i cierpienia, trzeba dążyć do spełnienia marzeń i nie poddawać się.” (Klaudia Bieniek)

„Film Whiplash uczy odwagi. Pokazuje przede wszystkim, że warto dążyć do celu, nawet wtedy gdy inni nie widzą sensu tej walki. (…) Trzeba wierzyć, że marzenia się spełniają. Z całą pewnością poleciłabym ten film każdemu, zwłaszcza młodej osobie, która przeżywa kryzys i przestaje wierzyć w sens starań. (…) Najważniejsza jest motywacja. Nikt nie może nam przeszkodzić w odnoszeniu sukcesów. I im walka jest trudniejsza, tym bardziej wygrana cieszy, przynosi satysfakcję.” (Natalia Krzak)

„Andrew może być przykładem dla wielu młodych ludzi, może stać się ich wzorem i wspierać ich w dążeniu do osiągnięcia marzeń.” (Justyna Jagieła)

„Sądzę, że w chwilach zwątpienia w samego siebie, można ten film obejrzeć.” (Angelika Cebula)

„Film Whiplash jest dla wszystkich, którzy nie wierzą w swoje marzenia. (…) Główny bohater pokazuje jak bardzo można zatracić się w dążeniu do celu.” (Marcin Jasiński)

 


LO Stary Sacz 2011