Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Akcja "Pomóż Świętemu Mikołajowi"
Akcja "Pomóż Świętemu Mikołajowi"

 

Nasze liceum wraz z Państwowym Gimnazjum w Starym Sączu, Gminnym Przedszkolem w Starym Sączu oraz Wspólnotą Młodzieżową "Magis" z Nowego Sącza zorganizowało akcję pod hasłem "Pomóż św. Mikołajowi". Jej celem było przygotowanie paczek dla dzieci z rodzin ubogich, osób starszych, samotnych i chorych. Zbieraliśmy zabawki, słodycze, książki, wszystko to, co mogło przynieść radość obdarowanym. Nad sprawnym przebiegiem całości czuwali pani mgr Monika Szczurek, pani mgr Patrycja Grudzień - Dubiel i pan Mieczysław Zagórowski.

Kolejny już raz przekonaliśmy się, iż młodzież liceum w takiej sytuacji nie pozostaje bierna. Kosz z zabawkami napełniał się szybko. Cała społeczność szkoły zaangażowała się w akcję. Uczniowie klasy 3e i 2a zrezygnowali z organizacji mikołajek klasowych, przekazując zebrane pieniądze na potrzeby akcji, uczniowie klasy 3a ofiarowali paczki. Uczennica klasy 3e Ewelina Owsianka zorganizowała w świetlicy, do której uczęszcza zbiórkę zabawek.

W sobotę 4 grudnia mury szkoły wypełniał gwar, praca przy pakowaniu prezentów wrzała, a sala nr 18 zapełniała się już gotowymi paczkami.

W końcu nadszedł upragniony dzień... Szóstego grudnia pomocnicy św. Mikołaja zaopatrzeni w prezenty wyruszyli w trasę. Sanie na potrzeby akcji zamienione zostały na samochody nauczycieli liceum, którzy zadeklarowali swoją pomoc w rozwożeniu prezentów. Mogliśmy się przekonać zarówno o tym, jak ciężka jest praca św. Mikołaja (szybko zapadła noc, było śnieżnie i zimno, czasami nie mieliśmy adresu) jak i o tym jak wiele daje ona satysfakcji. Cały trud wynagrodziła radość na twarzach dzieci i łzy w oczach zaskoczonych rodziców, osób starszych czy chorych.

Cel został osiągnięty prezenty od św. Mikołaja trafiły we właściwe ręce, a zmarznięci pomocnicy wrócili do domu na ciepłą kolację.

Wszystkim osobom dziękujemy za każdy jeden ofiarowany prezent oraz pomoc w organizacji akcji !!!

Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży klas 2a, 3a i 3e.

 

 


LO Stary Sacz 2011