Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015
Rok 2014 - 2015
Olimpiada przedsiębiorczości

Nasz uczeń Wiktor Gawlak z klasy 3a dostał się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości X edycji pod hasłem „Zarządzanie zmianą”. Etap okręgowy już 5 marca w Krakowie. Wiktorowi gratulujemy, życzymy siły i dalszych  sukcesów!

Opiekun: mgr Urszula Sadowska

 
Konkurs

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY

Konkurs jest adresowany do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu  oraz  Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskie-Curie w Starym Sączu.

Więcej…
 
Młodzi dziennikarze piszą

Kto tworzył historię piłki siatkowej w Starym Sączu? Rozmowa z Lechosławem Ziębowiczem i Michałem Jarzębińskim – członkami komitetu społecznego, mającego na celu uczczenie 70-lecia piłki siatkowej w Starym Sączu na Sądeczaninie Młodych.

 
Koncert Noworoczny w Starym Sączu

18 stycznia 2015 r. wolontariusze z naszego liceum i ZSP zbierali pieniądze na wypoczynek dzieci z terenu Miasta i Gminy Stary Sącz.

Więcej…
 
Dla miłośników historii

Serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konkursach historycznych.

Więcej…
 
Starosądecka architektura
Przedstawiam pierwszą pracę uczniów z klasy IIa (rok 2014/2015) na temat architektury Starego Sącza. Pracę wykonał Alberta Maciuszka i przedstawia ona Kapliczkę Najświętszego Serca Pana Jezusa – przy ul. Biegonickiej

 

 
Wicemistrzostwo Powiatu

Licealiada Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Więcej…
 
Młodzi dziennikarze piszą

Ukazał się nowy artykuł w "Sądeczaninie Młodych". Autorem jest Rafał Sułkowski. Zachęcam do przeczytania - Strach się bać. O Starzyźnie Stefana Dardy

 
Na narciarskim stoku

W dn. 19.01.2015 r. I klasa  i część II klasy sportowej oraz S.O.S. LO w Starym Sączu wyjechało na zajęcia sportowe do Ośrodka Narciarskiego w Cieniawie niedaleko Nowego Sącza.

Więcej…
 
Sukces wolontariuszek

Aż trzy uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zostały wyróżnione w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu „Barwy Wolontariatu”.

Więcej…
 
Jesteśmy jeszcze lepsi

Według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYW, nasza szkoła znalazła się wśród stu najlepszych liceów ogólnokształcących w Małopolsce.

Więcej…
 
Włącz myślenie

Dnia 2 stycznia 2015r. ruszyła III edycja projektu  „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

Więcej…
 
Chemiczne zmagania

WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

Od kilku lat nasi licealiści biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej.

Więcej…
 
Nasi olimpijczycy

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

Sara Brzeźny z kl 2b oraz Marek Gawron z 3b rywalizowali z 97 uczestnikami XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Krakowie.

Więcej…
 
Serce sercu

W sobotę 20 grudnia cztery wolontariuszki wzięły udział w akcji "Serce sercu" . Polegała ona na zbiórce żywności w sklepie Biedronka w Starym Sączu.

Więcej…
 
Młodzi dziennikarze piszą

Na portalu Sandeczanin.info został opublikowany tekst naszego ucznia Dawida Leśniaka

Najlepsze rapowe hity ubiegłego roku. Zapraszamy do przeczytania.

 
Nowy numer Curiera

Ukazał się drugi numer "Curie-ra" w tym roku szkolnym. Jest to zarazem 50 numer w całej czternastoletniej historii wydawnictwa. Redakcją zajmują się uczniowie klasy dziennikarskiej (2c).

 
Wigilia osób samotnych

Można powiedzieć, że tradycją już stały się spotkania wigilijne z seniorami z terenu gminy Stary Sącz organizowane w starosądeckim liceum (w tym roku szkolnym spotkaliśmy się już po raz piąty).

Więcej…
 
Wigilia wolontariuszy

W świątecznej atmosferze 17 grudnia 2014 roku w naszym liceum odbyło się spotkanie wigilijne dla uczniów, należących do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Więcej…
 
Logopeda- zawód z pasją

W dniach 2, 9, 11 grudnia klasy IId, IIIc i IIId uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią logopedę mgr Anetę Popielę pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu.

Więcej…
 
Psycholog - zawód z pasją

W dniach 3, 4, 16 grudnia klasy IId, IIIc i IIId uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią psycholog mgr Joannę Cięciwę pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu.

Więcej…
 
Światowy Dzień Wolontariatu

Światowy Dzień Wolontariatu przypada na piątego grudnia. W naszej szkole już od poniedziałku trwały przygotowania do tego wyjątkowego dnia, ściany zostały przyozdobione plakatami i kolorowymi „pomocnymi” dłońmi.  

Więcej…
 
I Ty możesz pomóc

Koncert dla podopiecznych Fundacji "Będzie Dobrze" - Artura i Wojciecha Rams oraz Agnieszki Słowik.
Koncert odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17.00 w kinie "Sokół" w Starym Sączu. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Więcej…
 
Wolontariusze świętują

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA – 5 GRUDNIA 2014

"Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."
- Matka Teresa z Kalkuty

Więcej…
 
Sukcesy tenisistów stołowych

4 grudnia (Barbórka) odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Dolińska IIIa, Wioletta Myjak IIIe, Magdalena Mordarska IIe, Patryk Citak IIIa i Damian Mrówka IIa.

Więcej…
 
Starosądecka Gra Terenowa

2 grudnia (wtorek) 2014 r. stery nad miastem przejęła młodzież. Rywalizacja w Starosądeckiej Grze Terenowej rozpoczęła się o  godz. 10.00, kiedy to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie wyruszyli na ulice Starego Sącza.

Więcej…
 
Wolontariusze w szkole podstawowej

W dniach 25-27.11. 2014 r. wolontariusze z naszego liceum brali udział w zabawach andrzejkowych dla klas 4-6 w Szkole Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Więcej…
 
Wycieczka do SOIK-u

Dnia 18.11.2014 r. klasa IId pod opieką pani pedagog Agnieszki Leskiej uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce wzięłyśmy udział w wykładzie na temat uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Więcej…
 
Z kulturą za pan brat

Dziewięcioro wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu brało udział w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Sursum Corda „Z kulturą za pan brat”, który trwał od 1 września do 30 listopada.

Więcej…
 
Andrzejkowe atrakcje

„Miło szaleć, kiedy czas po temu…”

Moc atrakcji czekała dziś na naszą szkolną brać. Klasa IIa przygotowała tradycyjne wróżby i zabawy andrzejkowe, które umiliły dzisiejszy szkolny dzień.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 4 z 6


LO Stary Sacz 2011