Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2011 - 2012 Sztuka japońska
Sztuka japońska

 

We wtorek 22 maja 2012 roku klasa pierwsza o profilu pedagogicznym pod opieką Pani Agnieszki Leskiej wzięła udział w warsztacie pt. „Dom- sztuka udomowiona” w Galerii Sztuki Współczesnej w Nowym Sączu. Zajęcia prowadzone były przez Panią Dominikę Jarmolińską i poświęcone integracyjnej funkcji ekspozycji z wystawy pt. „Podróż do Japonii”.

Jednym z ćwiczeń, które mieliśmy wykonać było znalezienie w sali wystawowej miejsca, które odzwierciedlałoby naszą duszę, miejsca, w którym czulibyśmy się najlepiej. Dla jednych była to kanapa znajdująca się pod ścianą, inni woleli skromny kąt z japońskimi instrumentami bądź z obrazem przedstawiającym nietypowy zachód słońca. Po odnalezieniu swoich „mieszkań” każdy zostawiał w nich kartkę z listą 10 rzeczy, których nie może zabraknąć w wymarzonym domu. Potem nastąpiło wzajemne odwiedzanie się i czytanie pozostawionej przez mieszkańca listy. Jeżeli jakiś dom (max.2 domy) spodobał się danej osobie wówczas uprzednio otrzymane różnokolorowe taśmy służyły do łączenia własnego gniazdka z domem kogoś innego. Można sobie zatem wyobrazić z jaką łatwością 22 osoby okleiły całą podłogę. O ile frajdą było oklejanie posadzki taśmą o tyle odrywanie jej z powrotem cieszyło nas jak małe dzieci, gdy psują pierwszą zabawkę. A co się stało z odklejoną taśmą? Jednym słowem powstał niezły „kołtun galicyjski”.

Dziękujemy Pani pedagog za zorganizowanie nam wyjazdu na ciekawe warsztaty, dzięki którym poznaliśmy kulturę i odmienność Japonii oraz obudziliśmy w sobie nasze wewnętrzne dziecko.

Dominika Bieryt kl.Id

 


LO Stary Sacz 2011