Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 Wycieczka klasy 2b na Słowację
Wycieczka klasy 2b na Słowację
W dniach 06-07 czerwca 2019 r. klasa 2b uczestniczyła w wycieczce na Słowację. Pięknego, słonecznego poranka wyruszyliśmy w kierunku Tatr Słowackich. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Jaskinia Bielańska, jedyna udostępniona jaskinia w Tatrach Wysokich. Podczas zwiedzania zwróciliśmy uwagę na naciekowe wodospady, stalagmity, stalaktyty, stalagnaty, jeziorka i inne interesujące formy jaskiniowych ozdób. Jednym z przystanków podczas trasy zwiedzania jest Śpiewalnia - Hudobná sieň, którą tak nazwano dzięki dźwiękom, jakie wydają kropelki spadającej wody na powierzchnię jeziorka. W tej sali, z powodu wyśmienitych warunków akustycznych, są organizowane koncerty muzyki poważnej. Tutaj nasze dziewczyny zaśpiewały „Karczmareczkę”, która zachwyciła zwiedzających jaskinię Słowaków.
Kolejnym celem naszej wyprawy był spacer w koronach drzew. Bachledowa Dolina zachwyciła nas pięknymi widokami.  Spacerując w koronach drzew, mogliśmy podziwiać piękne Tatry, a także Pieniny – Trzy Korony. Podczas spaceru po ścieżce zatrzymaliśmy  się w  trzech zakątkach adrenalinowych. Tutaj spróbowaliśmy swoich sił w utrzymaniu równowagi na przezroczystym przejściu. Na ścieżce znajdowały się również przystanki edukacyjne, informujące o miejscowej faunie i florze. Wejście na wieżę nie sprawiło nam problemów. Jednak na szczycie można było sprawdzić swoją odwagę. Niektórzy przełamali strach i udało im się wejść na siatkę, po której można było przejść. Widok w dół z wysokości 32 metrów zapewnił nam bardzo duże emocje.
Pierwszy dzień zakończyliśmy spacerem po Tatrzańskiej Łomnicy, jednym z najpiękniejszych kurortów tatrzańskich. Po dniu pełnym atrakcji udaliśmy się na nocleg do Łomnicy Wielkiej.

W drugim dniu naszej wycieczki trasa wiodła przez Tatrzańską Łomnicę, Stary Smokowiec do Strbskiego Plesa. Tutaj zobaczyliśmy skocznie narciarskie, na których odbywały się zawody Pucharów Świata w skokach narciarskich. Następnie udaliśmy się na długi spacer wokół Strbskiego Jeziora. Spacerując mogliśmy zapoznać się z ciekawostkami regionu, fauną, florą, geologią. Nad brzegami jeziora podziwialiśmy nowe luksusowe hotele i oszklone apartamentowce. Malownicze miejsca zachęciły nas do sesji zdjęciowych, którym nie było końca.

Wspomnienia i wrażenia z wycieczki na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Uczestniczka wycieczki.

 


LO Stary Sacz 2011