Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2005 - 2006 Nasi u Papieża Benedykta XVI
Nasi u Papieża Benedykta XVI

Dnia 16 maja 2006 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się finał konkursu słowno-muzycznego o naszym Ojcu Świętym, pt. "Moje spotkanie z Janem Pawłem II" zorganizowany przez Urząd Marszałkowski woj. Małopolskiego i Kurię Metropolitarną w Krakowie.

Zespół z naszej szkoły pod opieką pana mgr Mieczysława Zagórowskiego oraz ks. Henryka Homoncika, wystąpił jako pierwszy. W kategorii zespoły Słowno-Muzyczne nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce - jako jedyni otrzymaliśmy owacje na stojąco od samego kardynała Stanisława Dziwisza. Było to niesamowite przeżycie. Nagrodą za sukces jest wycieczka do Włoch na przełomie października i listopada oraz występ podczas wizyty i spotkania papieża Benedykta XVI z młodzieżą w Krakowie.

Nasz występ na Błoniach rozpoczął się o godzinie 13.00 - 27 czerwca 2006 roku. Słuchało nas blisko 300 tysięcy młodzieży zgromadzonej na krakowskich Błoniach. Po występie miały miejsce modlitwy i rozważania prowadzone przez duchowieństwo oraz redaktora Jana Pośpieszalskiego. Kiedy nadszedł tak długo oczekiwany moment spotkania z Ojcem Świętym o godzinie 18.30 euforii nie było końca.

Nasza grupa, jako wyróżniona, siedziała tuż przed ołtarzem z przedstawicielami Kościoła w Polsce oraz m.in. Ministrem Edukacji Narodowej Romanem Giertychem i premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. To było niesamowite przeżycie, od Ojca Świętego dzieliło nas zaledwie 10 metrów ... i ochroniarze. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten dar spotkania z Papieżem Benedyktem XVI.

 

 


LO Stary Sacz 2011