Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Wycieczka 3 d
Wycieczka 3 d

W dniu 18 listopada 2015 roku uczennice klasy III D naszego liceum brały udział w wycieczce przedmiotowej łączącej wiadomości z zakresu języka polskiego i historii do muzeów krakowskich pod opieką pani Iwony Rychlewskiej i pani Teresy Szewczyk.  Pierwszym punktem naszego programu było muzeum Fabryka Schindlera gdzie poszczególne sale przeniosły nas do wojennej rzeczywistości w 1939 roku w Krakowie. Żywą lekcja historii  było dla nas zwiedzanie sal, które przedstawiały życie obozowe Żydów. Bardzo interesujące były dla nas sale gdzie nagrywany był film „ Lista Schindlera”, który mogłyśmy obejrzeć wcześniej w ramach j. polskiego.

 

Następnie udałyśmy się do Muzeum Armii Krajowej, gdzie zapoznałyśmy się z losami żołnierzy walczących o wolną Polskę.  Ciekawe ekspozycje pozwoliły nam przybliżyć sobie ten trudny czas w naszej historii.

Końcowym punktem wyjazdu było Muzeum pod Rynkiem  w Krakowie. Tym razem przeniosłyśmy się do średniowiecznego Krakowa. Odgłosy handlujących przekupek krakowskich, rzemieślników  pozwoliły nam poczuć się jak w innej epoce.  Niemal wszystkie dziewczęta skorzystały  z okazji aby zważyć się według miary średniowiecznej . Wszystkie ekspozycje były bardzo ciekawe i  zdecydowanie poszerzyły naszą wiedzę.

III D.

 


LO Stary Sacz 2011