Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Aktualności Konkurs "Kapliczka za miedzą"
Konkurs "Kapliczka za miedzą"

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu zorganizowało Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Kapliczka za miedzą”. Należało sfotografować przydrożną kapliczkę, figurę, krzyż i zamieścić zdjęcie w wydarzeniu konkursowym. Uczniowie z naszego liceum podczas nauki zdalnej w ramach lekcji plastyki, chętnie wzięli udział w konkursie. Swoje prace przesłali: Chmielak Adam (kl.1b), Maksymilian Ostrówka (kl.1b), Jakub Pasoń (kl.1b), Natalia Szwala (kl.1b), Weronika Wnęk (kl.1b), Jakub Żywczak (kl.1b), Aniela Stelmach (kl.1c), Oliwia Potoniec (kl.1a). Do konkursu wpłynęło aż 446 zdjęć kapliczek i krzyży  z całego województwa małopolskiego. Miło nam poinformować, że wśród 116 prac zakwalifikowanych do drugiego etapu, znalazły się zdjęcia trzech uczniów z naszej szkoły: Weroniki Wnęk, Jakuba Pasonia i Jakuba Żywczaka. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że konkurencja była duża. Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w wydarzeniu konkursowym: https://www.facebook.com/events/645353899645625/?active_tab=discussion i w galerii pokonkursowej.

 

 

Przydrożni świadkowie wiary...

 

"odnalazłem Cię Panie

przy drodze

gdy mgły opadły

jak ręce

a pod nogami

falującym zbożem

zakołysała przestrzeń

rozsypały się kwiaty

na polach

i łzy

w poranej rosie ukryte

jeszcze dzwonią

w modlitwie

jak perły

i wiersze

wypadło ze mnie

serce

w pokłonie

w Twoje dłonie

odnalazłem Cię Panie

przy drodze"

 

~Janusz Kliś

..z tom .poezji „Spojrzenie” – 2009r.(Kwiaty w moim oknie)

 


LO Stary Sacz 2011