Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2006 - 2007 Sukcesy w konkursie histroycznym
Sukcesy w konkursie histroycznym

Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu brało udział w konkursie historycznym "Losy Oręża i Żołnierza Polskiego. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego". Etap szkolny odbył się w październiku 2006 roku. Do etapu II okręgowego zakwalifikował się uczeń klasy I e Wiktor Maśko.

Etap II miał miejsce 12 stycznia 2007 roku w Zespole Szkół w Chełmcu. Komisja konkursowa oceniała prace i zakwalifikowała do III etapu 19 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W tym doborowym towarzystwie Wiktor wypadł bardzo dobrze zajmując czwarte miejsce w województwie małopolskim. Został finalistą III etapu i laureatem II etapu. Wręczenie nagród odbyło się 28 lutego 2006 roku.

Etap III Regionalny odbył się 23 marca 2007 roku w Krakowie w siedzibie 2 Korpusu zmechanizowanego. Uczestnicy pisali dwugodzinny test, który wyłonił laureatów III etapu i finalistów etapu IV. Wiktor zajął wśród uczestników z trzech województw czwarte miejsce i zaledwie 3 punkty dzieliły go od trzeciego miejsca, które dawało gwarancje uczestnictwa w finałach w Warszawie. Jest to jednak wielki sukces Wiktora, bo został laureatem konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie miał więcej szczęścia, a doświadczenia, które zebrał podczas tej edycji konkursu na pewno zaprocentują.

Serdecznie gratulujemy !

 

 


LO Stary Sacz 2011