Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 Sukces uczniów w konkursie literackim Pióro Splotu
Sukces uczniów w konkursie literackim Pióro Splotu

Zuzanna Bieryt z klasy 2a zajęła I miejsce w kategorii proza w Małopolskim Konkursie Literackim dla Młodzieży „Pióro Splotu” w Nowym Sączu, natomiast Jan Kotarba z klasy 2a otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu naszym licealistom. Zuzanna otrzymała nagrodę za opowiadanie pt. „Weranda”. W protokole konkursowym jury podkreśliło szczególną cechę tej pracy: „Nagroda przyznana, bo nieczęsto zdarza się, by fraza prozatorska oddychała poezją, a jednak tak się zdarzyło w tym opowiadaniu.”  Uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 29 maja 2019 r. w Ratuszu w Nowym Sączu. Warto podkreślić, że konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.  W tym roku wpłynęło 160 prac, a do drugiego etapu tzw. „drugiego czytania” zakwalifikowało się aż 74 uczniów, a wśród nich znaleźli się zwycięzcy z naszego liceum. Gratulujemy również Martynie Tokarczyk (z klasy 2a), która wzięła udział w konkursie, ale niestety nie zakwalifikowała się do drugiego etapu. Warto przypomnieć, że Martyna w ubiegłym roku szkolnym otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.  Opiekę merytoryczną nad uczniami naszego liceum sprawowała p.Małgorzata Jawor. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Społecznych "Splot" z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu.

 


LO Stary Sacz 2011