Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013 Dzień europejski
Dzień europejski

Znajomość kultury, realiów oraz obyczajów krajów europejskich, czyli zmagania gimnazjów podczas Dnia Europejskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

Dnia 06.02.2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu odbył się Dzień Europejski dla gimnazjów. Nasza szkoła gościła 6 gimnazjów: ze Starego Sącza, Barcic, Nowego Sącza, Podegrodzia, Brzeznej i Gołkowic. Każda ze szkół do ,,turnieju” wytypowała po 4 osoby. Uczestnicy brali udział w warsztatach językowych prowadzonych przez panią mgr Jolantę Hejmej - nauczycielkę języka angielskiego oraz panią mgr Edytę Kwiatkowską - nauczycielkę języka niemieckiego, które były również pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia. Nad przygotowaniami czuwali również pani mgr Anna Pawłowska oraz pan mgr Daniel Sekuła. Następnie odbyły się konkurencje w trzech etapach. Uczestnicy na podstawie filmów mieli za zadanie zgromadzić jak najwięcej przydatnych im informacji, by później wykonać plakat promujący wylosowany kraj. Najciekawiej wg jury zaprezentowało się gimnazjum z Nowego Sącza, które charakteryzowało Francję. Otrzymało ono bowiem prawie maksymalną ilość punktów. Następna konkurencja polegała na określeniu przynależności słuchanej piosenki do odpowiedniego kraju europejskiego. Można śmiało stwierdzić, że współczesnej muzyki słuchają prawie wszyscy, dlatego w tej dyscyplinie rywalizacja była bardzo wyrównana, każda ze szkół otrzymała tę samą liczbę punktów. W ostatniej konkurencji uczestnicy musieli rozpoznać znane osobowości z następujących krajów: z Anglii, Niemiec i Francji.

Po obradach 6-osobowego jury i podliczeniu głosów okazało się, że I miejsce przyznano gimnazjum z Brzeznej, II - gimnazjum z Podegrodzia, a III - gimnazjum z Barcic. Dyrektor LO im. Marii Skłodowskiej - Curie – pan mgr Krzysztof Szewczyk, wręczył uczestnikom atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo „WSiP oraz Księgarnię Językową „Mentor” z Nowego Sącza”. Tym samym zamknął pierwszą w naszej szkole edycję Dnia Europejskiego i zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej, która odbędzie się już za rok.

Robert Zięba

uczeń klasy dziennikarskiej

LO im. Marii Skłodowskiej- Curie

w Starym Sączu

 


LO Stary Sacz 2011