Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Wyniki konkursu
Wyniki konkursu
27 kwietnia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry'ego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka i Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży i wspieranie ich czytelniczych zainteresowań. Na uroczystej gali konkursu pojawili się: Burmistrz Starego Sącza- Jacek Lelek, Przewodnicząca Rady Miasta- Ewa Zielińska, Dyrektor Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu- Stanisław Majca wraz z panią wice Dyrektor- Wiolettą Nowak, Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach- Grzegorz Garwol.

W tegorocznej edycji wzięło udział 61 uczniów z 22 gimnazjów. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 55 pytań zamkniętych. Gimnazjaliści wykazali się doskonałą znajomością lektury, dlatego też po ustnej dogrywce, jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce Natalia Piękoś Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu

II miejsce Julita Nakielska Gimnazjum w Barcicach

III miejsce Karolina Gródek Gimnazjum w Biczycach Dolnych

IV miejsce Edyta Mendrala Gimnazjum w Szczawnicy

V miejsce Natalia Aleksander Gimnazjum w Tęgoborzy

VI miejsce Justyna Ogorzały Gimnazjum w Przysietnicy

W Konkursie Czytelniczym przyznano również 18 wyróżnień:
Kinga Anklewicz Gimnazjum w Tęgoborzy, Anna Citak Gimnazjum w Przysietnicy, Wiktoria Skoczeń Gimnazjum nr 10 w Nowym Sączu, Kamila Citak Gimnazjum w Barcicach, Maria Kulig Gimnazjum w Rytrze, Wiktoria Wojtas  Gimnazjum Publiczne w Starym Sączu, Katarzyna Grońska Gimnazjum w Jazowsku, Natalia Padula Gimnazjum w Rytrze, Krzysztof Radomski Gimnazjum w Przysietnicy, Anna Tokarczyk Gimnazjum w Barcicach, Kinga Ziemianek Gimnazjum w Tylmanowej, Edyta Dyda Gimnazjum w Krościenku, Zuzanna Gądek Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu, Krzysztof Janik Gimnazjum w Gołkowicach Górnych, Oliwia Matyszok Gimnazjum w Tylmanowej, Magdalena Nowak Gimnazjum w Kamienicy, Katarzyna Rejowska Gimnazjum Publiczne w Starym Sączu i Maria Szwarkowska Gimnazjum w Jazowsku.

Uczniowie otrzymali następujące nagrody rzeczowe: tablet, głośniki komputerowe, głośnik bluetooth, powerbank, słuchawki, plecaki, gadżety, bilety do Kina Helios.

Nagrody ufundowali: Burmistrz Starego Sącza, Starosta Nowosądecki, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, Kino Helios w Nowym Sączu, Drukarnia Flexergis w Nowym Sączu, Biurowiec w Starym Sączu. Sponsorami poczęstunku dla uczestników konkursu byli: Firma Gastronomiczna RAJ w Gołkowicach, Cukiernia KLAG w Gołkowicach i Firma GRZEŚ w Nawojowej.
Patronat medialny nad konkursem objęli: Starosądeckie.info, Sądeczanin, RMF MAXXX. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy, gdyż dzięki ich hojności już po raz czwarty   Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów, mógł odbyć się w murach starosądeckiego liceum.

 


LO Stary Sacz 2011