Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2013 - 2014 Dzień dziecka i sportu w starosądeckim LO
Dzień dziecka i sportu w starosądeckim LO

Już po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano dzień dziecka dla przedszkolaków i uczniów klas I – II ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.

Przyjazne mury naszej szkoły już od samego rana rozbrzmiewały śmiechem  i wrzawą zaproszonych małych gości. Pogoda wprawdzie nam nie sprzyjała, wszystkie gry i zabawy odbywały się w budynku, ale nie przeszkodziło to w wesołej i obfitującej w atrakcje zabawie.

Inicjatorzy imprezy – nauczyciele wychowania fizycznego – przygotowali kilka stanowisk, gdzie odbywały się konkurencje sportowe i plastyczne. Opiekę nad dziećmi sprawowali w tym dniu nauczyciele i uczniowie LO. Znakomicie w tej roli sprawdzili się uczniowie klasy sportowej i SOS – u.

Mali goście uczestniczyli w zabawach sportowych takich jak: rzut piłką tenisową do otworów pajaca, rzut do kosza, strzał na bramkę, kręgle, przeciąganie liny i ringo. Równocześnie odbywał się konkurs plastyczny oraz pokaz ratownictwa medycznego, który szczególnie zainteresował najmłodszych, bowiem każdy przedszkolak chciał mieć plasterek na ręce czy bandaż. Nieco starsi z dużym zaangażowaniem uczyli się masażu serca na fantomie. Jak mówili, taka umiejętność może im się przydać!

Największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, do którego ustawiały się długie kolejki. Dziewczyny z I a, II d i wolontariusze z pasją i dużą precyzją realizowały prośby dzieci, chociaż jak twierdzą, czasem trudno było sprostać ich wymaganiom.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na chwilę odpoczynku, małe co nieco i nagrody. Dyrektor LO, rozdając nagrody, zaprosił wszystkich na kolejne takie spotkanie - za rok. Powiedział, że impreza ta na stałe wpisała się w życie środowiska lokalnego, cieszy się wielkim zainteresowaniem, dzieci chętnie przychodzą do naszej szkoły i czekają na niespodzianki przygotowane specjalnie dla nich.

Mimo niesprzyjającej pogody humory wszystkim dopisywały, dzieci opuszczały naszą szkołę zadowolone i roześmiane.

Po zmaganiach najmłodszych do sportowej walki ruszyli licealiści. Stanęli do takich konkurencji jak: pchnięcie kulą, bieg na 60 metrów, skok w dal i siatkówka plażowa. Po wyłonieniu zwycięzców rozdano dyplomy.

/IR LO Stary Sącz/

 


LO Stary Sacz 2011