Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016
Rok 2015 - 2016
Występ koła teatralnego dla amazonek

17 grudnia 2015 r. Szkolne Koło Teatralne miało zaszczyt wystąpić przed paniami ze Stowarzyszenia Amazonek.

Więcej…
 
LO mistrzem powiatu

15 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa do GOPR

10 grudnia 2015 r. klasa 2 c o profilu ratownictwo medyczne i sportowym wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do siedziby Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krynicy-Zdroju.

Więcej…
 
Młodzieżowy Poniedziałek Teatralny

W poniedziałek 7 grudnia 2015 r., w ramach Młodzieżowego Poniedziałku Teatralnego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, 18 uczniów z naszej szkoły obejrzało spektakl “SKĄPCEM BYĆ...” (wg Moliera) wystawiany przez Koło Teatralne z Zespołu Szkół Społecznych SPLOT w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Sukces licealistek w konkursie literackim

Dwie uczennice naszego liceum Angelika Cebula i Agnieszka Bołoz odniosły sukces w wojewódzkim konkursie literackim prozy autorskiej „Pod skrzydłami Anioła”, który został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Promocja naszego liceum

Dnia 8 grudnia 2015 r. reprezentantki Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego uczestniczyły w promocji naszej szkoły w Gimnazjum w Piwnicznej-Zdroju.

Więcej…
 
Odwiedził nas Święty Mikołaj

W piątek  na korytarzach naszej szkoły rozbrzmiewał zupełnie inny dzwonek. Towarzyszył on długobrodej, brzuchatej postaci, czyli Świętemu Mikołajowi.

Więcej…
 
Obchody Światowego Dnia Wolontariatu w Nowym Sączu

W piątek 4 grudnia wolontariuszki z naszej szkoły wzięły udział w sądeckich obchodach  Światowego Dnia Wolontariatu.

Więcej…
 
Wyróżnienia Społecznik – Wolontariusz Roku 2015

5 grudnia 2015 r. pani Anna Pych i wolontariuszki z naszego LO: Joasia Florian i Kasia Plata otrzymały wyróżnienia na uroczystej gali konkursu Społecznik-Wolontariusz Roku 2015, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Dzień Wolontariatu w LO

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest co roku 5 grudnia. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontarystycznej.

Więcej…
 
Kino Młodego Człowieka

30 listopada 2015 r. młodzież naszego liceum wzięła udział w spotkaniu filmowym w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Więcej…
 
Szkolne Andrzejki

Dzień 30 listopada obfitował w liczne atrakcje. Wczesnym rankiem uczniowie naszej szkoły udali się do Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, aby wziąć udział w Młodzieżowej Akademii Filmowej.

Więcej…
 
Pomoc wolontariuszy w andrzejkach

Wolontariusze z naszego liceum i z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wspólnie pomagali w tegorocznych zabawach andrzejkowych w Szkole Podstawowej w Starym Sączu.

Więcej…
 
Wycieczka wolontariuszy

W dniu 26 listopada 2015 r. Stowarzyszenie SURSUM CORDA zorganizowało wycieczkę do Krakowa dla szkolnych klubów wolontariatu w ramach projektu „Młodzi w kulturze”.

Więcej…
 
Nagroda za siatkarskie zmagania

21 listopada w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbyła się gala wieńcząca rok obchodów 70-lecia Starosądeckiej Siatkówki.

Więcej…
 
Spotkanie klas pierwszych z Policją

W dniu 23 listopada 2015 roku w naszym Liceum odbyło się spotkanie klas pierwszych z Panią st. asp. Barbarą Leśniak z wydziału ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii oraz koordynatorem odpowiedzialnym za nadzorowanie i realizację projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Charytatywna zbiórka

24 listopada do naszej szkoły zawitali strażacy z OSP w Piekiełku, aby podziękować za dary przekazane na rzecz naszych rodaków na Ukrainie, z przeznaczeniem do miejscowości Gniewań.

Więcej…
 
Wycieczka 3 d

W dniu 18 listopada 2015 roku uczennice klasy III D naszego liceum brały udział w wycieczce przedmiotowej łączącej wiadomości z zakresu języka polskiego i historii do muzeów krakowskich pod opieką pani Iwony Rychlewskiej i pani Teresy Szewczyk.

Więcej…
 
Koło teatralne

W piątek 20 listopada młodzież ze szkolnego koła teatralnego obejrzała  w Nowym Sączu  przedstawienie zatytułowane  „Raz, dwa, trzy …szukam”.

Więcej…
 
Warsztaty ratowników

We czwartek czterogodzinne warsztaty dla klasy 1a przeprowadzili ratownicy z Nowosądeckiej Grupy Ratowniczej NSGR.

Więcej…
 
XX Olimpiada Wiedzy o Żywieniu

W naszym liceum odbyły się eliminacje do jubileuszowej XX Olimpiady Wiedzy o Żywności. Tematem wiodącym tegorocznej olimpiady jest "Ewolucja na talerzu".

Więcej…
 
Nominacje na Wolontariuszki Roku

JOANNA FLORIAN I KATARZYNA PLATA - NOMINACJE NA WOLONTARIUSZA ROKU 2015. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku oddawali głosy na wolontariuszki z naszego liceum.

Więcej…
 
Zajęcia z ratownictwa

Dzisiejsze zajęcia z ratownictwa odbyły się z udziałem strażaków z OSP w Starym Sączu.

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa

W dniu 9 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły z klas I a i I b brali udział w wycieczce przedmiotowej z wiedzy o społeczeństwie do starostwa powiatowego w Nowym Sączu.

Więcej…
 
XV NIEPODLEGŁOŚCIOWY BIEG PRZEŁAJOWY

W dniu  10.11.2015 r. z  okazji  Święta  Niepodległości  na Starosądeckich Błoniach odbył  się XV Niepodległościowy Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Starego Sącza.

Więcej…
 
Ku pamięci tych, którzy wywalczyli wolność…..

12 listopada społeczność szkolna z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w sposób symboliczny, uczciła Dzień Odzyskania Niepodległości.

Więcej…
 
Słowacy na obchodach Święta Szkoły

Z związku z obchodami Święta istnienia naszego Liceum nie mogło zabraknąć  naszej partnerskiej szkoły ze Spisskiej Novej Vsi.

Więcej…
 
Obchody odzyskania niepodległości

Reprezentanci naszej szkoły wraz z mieszkańcami Gminy Stary Sącz, uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej…
 
Przegląd piosenki patriotycznej

Z związku z obchodami 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszego Liceum wzięli udział  w międzyszkolnym przeglądzie piosenki  patriotycznej.

Więcej…
 
Gra uliczna w Nowym Sączu

W dniu 29 października 2015 r. osiem drużyn rywalizowało podczas gry ulicznej „Sądeckie NGO”. Nasze liceum reprezentowały cztery wolontariuszki: Barbara Kałuzińska - klasa 3 d, Joanna Florian - klasa 3 e, Katarzyna Plata – klasa 3 c, Klaudia Zerka – klasa 2 c.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 4 z 7


LO Stary Sacz 2011