Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2016 - 2017 Zakład karny
Zakład karny
Dnia 03 .03. 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie tematyczne dla klasy IIB. Nasi goście to wychowawcy z zakładu karnego w Nowym Sączu: kpt Aleksandra Czosnyk i kpt Marek Zając. Wychowawcy przedstawili nam wiele aspektów codziennego życia w zakładzie karnym. Przekazali nam również niezwykle cenne informacje dotyczące wykształcenia jakie należy posiadać, aby ubiegać się o stanowisko wychowawcy w zakładzie karnym. Byliśmy bardzo zainteresowani wykładem. Nasi goście opowiadali o różnych przypadkach nieraz irracjonalnego zachowania swoich podopiecznych. Wszystko przedstawione było z odpowiednią dawką humoru.

Bardzo pouczające a często zabawne wywody wychowawców sprawiały, iż wszyscy wsłuchiwali się z zaciekawieniem i zadawali mnóstwo pytań. Niewątpliwie praca wychowawcy w zakładzie karnym ma duży wpływ na życie prywatne, lecz zawsze należy zachować zimną krew. Kpt Aleksandra Czosnyk uświadomiła nam również, iż więźniowie kierują się hasłem: cel uświęca środki.

Kpt Marek Zając opowiedział nam o drastycznych przykładach kierowania się powyższym hasłem przez więźniów. Spotkanie to było dla nas bardzo ważne z wielu powodów. Niektórzy z nas wiążą przyszłość właśnie z zawodem wychowawcy i dzięki temu wydarzeniu będą mogli lepiej ukierunkować swoje plany. Spotkanie to było bardzo interesujące, a niektóre przykłady zachowań więźniów wprowadzały nas w osłupienie. Mamy nadzieję, że będziemy mieli zaszczyt gościć ich ponownie w naszej szkole.

Adam Wyrostek kl. IIB

 


LO Stary Sacz 2011