Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 Pomoc dla Polaków na Ukrainie
Pomoc dla Polaków na Ukrainie
„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą” – Adam Asnyk

To już po raz dziewiętnasty Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku, zorganizował zbiórkę darów dla naszych rodaków na Ukrainie. Wszystko zaczęło się od pomocy materialnej dla siostry Magdaleny, Nazaretanki, która pracowała w szkole w Piekiełku jako katechetka, a potem wyjechała do ukraińskiego Czernihowa, w celu utworzenia misyjnej placówki. Od kilku lat młodzież starosądeckich szkół wspiera tę inicjatywę.

Szkolne Koła Wolontariatu z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu przyłączyły się  do zbiórki na rzecz  Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcja ta trwała do 13.11.2018 r. Jej celem było zebranie jak największej ilości artykułów papierniczych, szkolnych, chemii gospodarstwa domowego, środków higienicznych oraz żywności o przedłużonej dacie ważności. Wiele osób wykazało się empatią, wrażliwością i wzięło udział w zbiórce. Wszystkie zebrane produkty dzięki strażakom z Piekiełka, zostaną dostarczone  do potrzebujących na Ukrainie,  na Mikołaja.

Serdecznie dziękujemy osobom, które wspomogły swoimi darami naszą zbiórkę charytatywną. Dzięki Wam, nasi rodacy otrzymali znaczącą dla nich pomoc.

Dziękujemy!

 


LO Stary Sacz 2011