Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 WOLONTARIAT - JESTEM ZA! – spotkanie motywacyjne
WOLONTARIAT - JESTEM ZA! – spotkanie motywacyjne
5 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu odbyło się spotkanie motywacyjne z panią Angeliką Chrapkiewicz-Gądek. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych i drugich oraz reprezentacja ok. 20 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Pani Angelika Chrapkiewicz – Gądek motywuje  innych do działania przykładem własnego życia, tak aby mogli sięgać wyżej i dalej!

Kim jest Pani Angelika?

W 2016 roku rozpoczęła własną działalność gospodarczą - ANGIsteps i prowadzi wystąpienia inspiracyjne w całym kraju. W następnym  roku napisała i wydała książkę "Twój szczyt”, do przeczytania której serdecznie zachęcamy.

W 2017 roku w publikacji czasopisma i portalu Integracja "Lista Mocy" prezentującej sylwetki 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością jej nazwisko znalazło się w kategorii „Edukacja/rozwój osobisty”.

Od 2001 roku jest licencjonowanym nurkiem w systemie Handicapped SCUBA Association. Przygodę tę rozpoczęła jako pierwsza osoba w Polsce z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na swoim koncie ma ponad 100 nurkowań, głównie w Morzu Czerwonym i Adriatyku. Od wielu lat jest związana ze Stowarzyszeniem "Nautica", które zajmuje się nauczaniem nurkowania osób niepełnosprawnych. Przez 8 lat pełniła w nim dobroczynną funkcję Prezesa, organizując wiele nurkowych i integracyjnych wypraw, dla ponad 300 certyfikowanych niepełnosprawnych nurków.

Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany związane z górami. W 2008 r. w wyprawie na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarła na wysokość 5200 m n.p.m., w 2016 r. zdobyła najwyższy szczyt Polski, Rysy (2499 m n.p.m.), a w 2017 r. Mnicha (2068 m n.p.m.) – jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością. W zeszłym roku zdobyła również najwyższy szczyt Tatr czyli Gerlach.

Uczestniczy w projektach łamiących schematy na temat osób z niepełnosprawnością. Na swoim koncie ma wiele profesjonalnych sesji fotograficznych. W 2013 roku została finalistką I Wyborów Miss Polski na wózku, konkursu organizowanego przez Fundację „Jedyna Taka”. W 2016 roku została Ambasadorką szwedzkiej marki PANTHERA, producenta wysokiej jakości wózków. Natomiast w 2017 roku została ambasadorem projektu ITAKA "wakacje bez przeszkód", który inspiruje i pobudza świadomość podróżników z niepełnosprawnością.

Podczas spotkania pani Angelika prezentowała zdjęcia i filmiki z podejmowanych przez siebie inicjatyw. Udowodniła wszystkim, że niemożliwe nie istnieje. Zawsze trzeba dążyć do realizacji swoich marzeń i stawiać sobie wciąż nowe cele.

Bardzo dziękujemy pani Angelice i Stowarzyszeniu Sursum Corda za to spotkanie.

 


LO Stary Sacz 2011