Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2007 - 2008 Papież o młodych, młodzi o papieżu
Papież o młodych, młodzi o papieżu

W dniu 29 lutego 2008 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji konkursu Papież o młodych, młodzi o Papieżu, dla szkól ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego, zorganizowanym przez Instytut Tertio Millenio w Krakowie.

Zakres tematyczny konkursu (test) obejmował znajomość biografii Karola Wojtyły, działalności apostolskiej w latach 1997 - 2005 i treści książki Jana Pawła II Pamięć i tożsamość.

W pierwszym etapie wzięło udział 160 uczniów z województwa małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Wolak kl. II h, Nicoletta Hnatyszak kl. II h, Natalia Sroka kl. I e, Paweł Kozielec kl. III d, Jakub Kowalczyk kl. III d, Jakub Woźniak kl. I d i Mariusz Łomnicki kl. II d. Ponad sto osób ze wszystkich regionów zakwalifikowało się do II etapu (w Krakowie 20). Będzie on polegał na napisaniu eseju, na jeden z zaproponowanych przez Instytut tematów.

I teraz najważniejsze!!!

Do II etapu przeszedł Paweł Kozielec, finalista edycji zeszłorocznej tegoż konkursu. Uzyskał on najwyższy wynik wśród uczestników konkursu w województwie małopolskim. Nagrodą główną jest pielgrzymka do Rzymu, jest więc o co walczyć.

Trzymamy kciuki za Pawła.

 

 


LO Stary Sacz 2011