Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Konkurs „W drodze do Krakowa”
Konkurs „W drodze do Krakowa”
Dnia 7 marca br. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu poświęconego Światowym Dniom Młodzieży „W drodze do Krakowa”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Brało w nim udział 10 uczniów.
Kolejnym etapem był już finał, którego główną nagrodą był sfinansowany pełny pakiet na wyjazd do Krakowa podczas uroczystości w lipcu. Było więc o co powalczyć. Do finału dostało się czterech uczniów naszej szkoły: Paulina Zięba, Beata Dziedzina, Natalia Krzak i Barbara Porębska. Spotkaliśmy się 5 kwietnia 2016 r. o godzinie 9:00 w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „Opoka” przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Po napisaniu testu uczestnicy konkursu zwiedzili Muzeum św. Jana Pawła II. Pan przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiadał o wielu pamiątkach, więc była to świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o naszym wybitnym rodaku, który odwiedził Stary Sącz. Organizatorzy konkursu przygotowali również „coś dla ciała”, czyli drożdżówki, kawę, herbatę, wodę - każdy wybrał coś dla siebie.  Po godzinie 11 przyszła pora na ogłoszenie wyników. Z naszej szkoły Barbara Porębska zajęła 3 miejsce, a Natalia Krzak zdobyła wyróżnienie. Zwycięzcą został uczeń technikum z ZSP. Mimo, że nagroda główna była tylko jedna, każdy z uczestników był zadowolony, że wziął udział w konkursie.

Konkurs wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży był świetną okazją, aby dowiedzieć się czegoś więcej o wydarzeniach, które dzieją się na naszych oczach. Do Krakowa przybędą miliony młodych ludzi z całego świata, a wielu z nich będzie śledziło wydarzenia w telewizji. Jak pokazuje dotychczasowa historia ŚDM, będzie to największe masowe wydarzenie w dziejach Polski. Warto więc nie pozostawać obojętnym i zaangażować się, a także dowiedzieć się czegoś więcej o Światowych Dniach Młodzieży, choćby dla samego siebie.

Natalia Krzak, kl.1 b

 


LO Stary Sacz 2011