Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013
Rok 2012 - 2013
Świat jest GeoGebryczny

W naszym liceum rozpoczyna się konkurs "Świat jest GeoGebryczny". Jest on przeznaczony dla uczniów naszej szkoły i polega na przygotowaniu autorskiej pracę w programie GeoGebra. Główną nagrodą jest TABLET. Szczegóły na podstronie dydaktyka/informatyka. Wszystkich uczniów gorąco zachęcam do udziału.

 
Wybierz życie

Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu kolejny rok szkolny uczestniczy w programie ogólnopolskim "Wybierz życie - Pierwszy krok". Program ten obejmuje tematykę profilaktyki raka szyjki macicy. Szkoły ponadgimnazjalne są miejscem, gdzie można dotrzeć do szerokiego grona młodych ludzi.

 

Więcej…
 
Trójbój siłowy

Dnia 21.03.2013 r. w Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbył się „Trójbój siłowy”. Tego roku w zawodach wzięło udział czternastu zawodników z czterech różnych szkoły: ZS Łącko, ZSP Krynica, ZSP Stary Sącz, LO Stary Sącz.

Więcej…
 
Walentynki

14 lutego w naszym kręgu kulturowym został przyjęty jako święto zakochanych. W tym dniu na wystawach sklepowych dominują serca w każdej postaci. Jak co roku w naszej szkole, Samorząd Szkolny przygotował różne atrakcje dla uczniów.

Więcej…
 
Krzywe? - to proste! - cykloida

Drugi artykuł z cyklu Krzywe? - to proste! omawiający interesującą krzywą  - cykloidę. Obsługę programu GEOGEBRA, w którym stworzone zostały przykłady do tego artykułu można nauczyć się na zajęciach kółka informatycznego. Już nie długo ogłoszenie konkursu, w którym można będzie wygrać tablet. Zaglądajcie na stronę!

 
Romeo i Julia

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów "Romeo i Julia" W. Szekspira

Kochankowie z Werony po starosądecku

14 lutego uczniowie gimnazjów z okolic Starego Sącza stanęli w szranki z samym Szekspirem. Wzięli oni bowiem udział w I Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla Gimnazjalistów „Romeo i Julia” W. Szekspira.

Więcej…
 
Dzień europejski

Znajomość kultury, realiów oraz obyczajów krajów europejskich, czyli zmagania gimnazjów podczas Dnia Europejskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

Więcej…
 
Turniej walentynkowy

PIŁKA SIATKOWA dziewcząt i chłopców klasy I, II, III. W dn. 11.02.2013 r odbył się Turniej Walentynkowy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyło 13 par. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B. W każdej grupie rozegrano mecze  ,,każdy z każdym” (1 set do 20 pkt.). W całym turnieju rozegrano 34 mecze.

Więcej…
 
Konkurs dla gimnazjalistów

We wtorek, 12 lutego 2013 roku o godzinie 10.00 odbył się w naszej szkole  III etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Był on skierowany do gimnazjalistów. Przybyło 11 drużyn, po czterech uczestników w każdej.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań.

Więcej…
 
Konkurs chemiczny

Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Chemicznego organizują dla młodzieży szkół średnich Konkurs Chemiczny. Regulamin konkursu oraz przykładowy zestaw zadań znajduje się na stronie internetowej naszego LO w zakładce dydaktyka – kącik chemiczny. Szczegółowych informacji udziela szkolny opiekun konkursu mgr A. Jankowska

Na zgłoszenia chętnych czekam do 22 lutego 2013.

Zachęcam do wzięcia udziału w tym konkursie.

 
Krzywe? - to proste!

W dziale Krzywe przedstawiłem swój pierwszy artykuł (Krzywe? - to proste! - ewoluta) omawiający (mam nadzieję w przystępny sposób) kilka matematycznych pojęć z zakresu geometrii. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tym materiałem. Obsługę programu GEOGEBRA, w którym stworzone zostały przykłady do tego artykułu można nauczyć się na zajęciach kółka informatycznego.

 
Wielkie mistrzostwa

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt rozstrzygnięte. Tytuł obroniony!!!

05.02.2013 r. nasze liceum obroniło tytuł mistrza powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 8 szkół ponad gimnazjalnych z powiatu nowosądeckiego.

Więcej…
 
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

Dnia 31 stycznia br. Oprócz prelekcji dla uczniów klas I odbyło się spotkanie partnerów zewnętrznych w ramach Programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście:

Więcej…
 
Kondolencje

W imieniu pracowników i całej społeczności szkolnej składamy naszej koleżance Iwonie Rychlewskiej wyrazy współczucia i szczere kondolencje z powodu śmierci teścia.

 
Spotkanie z policją

Dnia 31 stycznia 2013 roku w naszym LO odbyło się spotkanie dla klas pierwszych z panią starszą aspirant Barbarą Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Spotkanie odbyło się w ramach Programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Taką możliwość dla pierwszoklasistów zorganizowała pani pedagog Agnieszka Leska.

Więcej…
 
Potop

Dnia 29 stycznia 2013 r. został zorganizowany I etap KONKURSU CZYTELNICZEGO  BOHATEROWIE LEKTUR SZKOLNYCH - „POTOP” HENRYKA SIENKIEWICZA. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 22 zadań. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 9 uczniów. Oto oni:

Więcej…
 
Dzień Europejski w naszej szkole

Jak sprawić by nauka stała się przyjemna, to proste trzeba połączyć ją z dobrą zabawą. To właśnie osiągnęły nasze panie profesor: pani mgr Jolanta Hejmej, pani mgr Edyta Kwiatkowska i pani mgr Anna Pawłowska. Zorganizowały dla klas drugich – Dzień Europejski, który połączył zabawę, rywalizację, współpracę i naukę. Wszystko zaczęło się o 10:55 w sali nr 1. Zgromadziły się w niej pięcioosobowe zespoły klas A, B, C i D oraz Jury w skład, którego wchodziły uczennice klas trzecich.

 

Więcej…
 
„Sądeczanin” w starosądeckim LO

W ramach współpracy z portalem internetowym www.sadeczanin.info na lekcji podstaw dziennikarstwa w klasie 2c, pojawił się gość specjalny. Dziennikarka portalu, pani Kinga Bednarczyk poprowadziła zajęcia na temat wywiadu w praktyce dziennikarskiej.

Więcej…
 
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Uczennice klasy 3d: Klaudia Leśniak i Ludmiła Wójcik zostały zakwalifikowane do zawodów okręgowych (eliminacje pisemne) XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przez Małopolski Komitet Okręgowy Olimpiad Literatury i Języka Polskiego.

 

Więcej…
 
Mistrzostwa LO w tenisie stołowym

Dnia 08.01.2013 r. odbył się w naszej szkole turniej tenisa stołowego. Brało w nim udział 16 chłopców z różnych klas naszego liceum. Rywalizacja była bardzo zacięta i toczyła się do 2 przegranych setów.

Więcej…
 
Mistrzostwa Powiatu w szachach

8 stycznia w Krynicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w szachach. Wystartowały tylko 4 reprezentacje z: Krynicy, Marcinkowic, Łącka i oczywiście nasze liceum. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim.

Więcej…
 
Wigilia dla starszych i dla samotnych

Po raz trzeci członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu działających w LO i ZSP w Starym Sączu zorganizowali wigilię dla osób samotnych i starszych z terenu gminy Starego Sącza. Odbyła się ona w budynku liceum wieczorem  20 grudnia 2012 roku.  Nad organizacją czuwały panie: mgr J. Opyd i mgr A. Pawłowska, które podobnie jak rok temu zaprosiły do współpracy panią mgr A. Dudę i siostrę Małgorzatę wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Konkurs chemiczny

MIĘDZYNARODOWY KONKURS Chemia a współczesne społeczeństwo

Zachęcam do wzięcia udziału w II edycji konkursu międzynarodowego EC2E2N. Można przygotować oryginalną prezentację multimedialną, film wideo lub plakat na temat rozwiązań, jakie chemia dostarcza społeczeństwu (energia, żywność, zdrowie, woda, transport, nowe technologie). Szczegółowe informacje w regulaminie. Regulamin na stronie naszego kącika chemicznego

Opiekun szkolnego etapu mgr A. Jankowska

 
Grudniowa akcja

Młodzież z naszego liceum kolejny już raz przyłączyła się do akcji  organizowanej przez starosądeckie i nowosądeckie szkoły pod hasłem „Pomóż świętemu Mikołajowi”. Zbieraliśmy maskotki, zabawki, słodycze oraz artykuły spożywcze z długoterminową datą ważności. Pan dyrektor również się do nas przyłączył obiecując dofinansowanie wycieczki  klasie, która zgromadzi najwięcej rzeczy. Niewątpliwie pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy 2b i 2d.

Więcej…
 
Dyplomowani mikołaje

Uczniowie klasy 2a przyłączyli się do akcji pod hasłem  „Zostań dyplomowanym Mikołajem” organizowanej corocznie przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA.  Celem tej akcji jest spełnianie marzeń dzieci z biednych rodzin. Listy pisane przez dzieci zamieszczone są na stronie www.mikolaj.sc.pl.  Uczniowie klasy 2a wybrali jeden i przygotowali prezent . Opiekunami akcji na terenie szkoły były panie: Anna Pawłowska, Urszula Waligóra i  Joanna Opyd.

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne

Dnia 21.12.2012 r., w ostatni dzień nauki szkolnej w roku 2012, w naszej szkole odbywały się wigilie. Najpierw klasowe, a następnie  wspólna wigilia Nauczycieli, Pracowników szkoły i Reprezentantów poszczególnych klas naszego Liceum. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz Marek Tabor.

Więcej…
 
Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci ze SOSW.

Wspaniałą inicjatywą i pomysłem wykazali się uczniowie kl. II D którzy zrezygnowali z klasowych „Mikołajek” i pod nadzorem wychowawczyni pani Moniki Wardęgi przygotowali wyjazd i spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci niepełnosprawnych.

Więcej…
 
Stypendia Braci Potoczków

Dnia 12 grudnia 2012 roku o godzinie 17 w budynku filii Biblioteki Miejskiej w Barcicach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów przyznanych 33 uczniom Miasta i Gminy Stary Sącz. Wśród tego zacnego grona, są 3 nasze uczennice: Angelika Piszczek (kl. II a) Iwona Zagórowska (kl. II d) i Iwona Król (kl. II c).

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa do SOIK–u

Dnia 03.12.12 r. klasa IId, pedagogiczna, pod opieką Pani Pedagog udała się na wycieczkę przedmiotową do Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Towarzyszyły nam wielkie emocje i ciekawość, gdyż na własne oczy mogliśmy zobaczyć, na czym polega praca pracowników socjalnych.

Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Angeliki Piszczek!

Dnia 14 grudnia 2012 r. o godz. 13 w budynku Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Zaszczytem tym została obdarzona Angelika Piszczek (kl. IIa), która na koniec roku 2011/2012 miała średnią wynoszącą 5,33.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 3 z 5


LO Stary Sacz 2011