Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2013 - 2014
Rok 2013 - 2014
Barwy Wolontariatu

Ogólnopolski konkurs „Barwy Wolontariatu” jest organizowany od trzynastu lat i ma na celu  podziękowanie w sposób szczególny ludziom zaangażowanym w pomoc innym czy to w placówkach publicznych, wśród osób fizycznych, czy w organizacjach pozarządowych.

Więcej…
 
Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Nasza szkoła otrzymała przedłużenie na kolejne 5 lat certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. 13 listopada 2013r.w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów.

Więcej…
 
List od posła

List od Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mariana Cyconia do Pana Krzysztofa Szewczyka Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.

Treść listu można pobrać z tego miejsca: >>> list

 
Świat jest GeoGebryczny

Rozpoczynamy drugi sezon konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych zmaganiach. Regulamin konkursu oraz temat pierwszego zadania znajdziecie w zakładce Dydaktyka/Informatyka. Powodzenia. Do wygrania TABLET.

 
Pod skrzydłami anioła

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zaprasza do wzięcia udziału VII Regionalnym Przeglądzie Działań Artystycznych: konkursie plastycznym - moja kartka bożonarodzeniowa; konkursie literackim - poezji własnej; konkursie piosenki świątecznej.

Szczegóły znajdziesz tutaj >>>>

 
XIII Bieg Niepodległościowy

W dniu 08.11.2013 r na Błoniach Starosądeckich u stóp ołtarza Papieskiego w Starym Sączu odbył się XIII Bieg Niepodległościowy o Puchar Burmistrza Starego Sącza, oraz Turniej Strzelecki.

Więcej…
 
Nasz szkoła świętuje

65 lecie starosądeckiego liceum

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej–Curie w Starym Sączu tradycyjnie w listopadzie obchodzi święto szkoły. Tak też było w tym roku, bowiem 6 listopada cała społeczność szkolna: dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice zebrała się, by oddać hołd patronce szkoły, dwukrotnej laureatce nagrody Nobla – Marii Skłodowskiej–Curie.

Więcej…
 
Wykład Balcerowicza

W dniu 24.10.2013 r. o godz. 9:50 klasa 2a pod opieką p. A. Wokacz wzięli udział w inauguracji roku akademickiego 3013/2014 na WSB-NLU w Nowym Sączu, która w ramach projektu jest naszą szkołą partnerską.

Więcej…
 
Miasto pamięci

W dniach 24-25 października uczniowie naszego Liceum wzięli udział w warsztatach opowiadania pt. "Miasto pamięci" w Galerii Sztuki Współczesnej Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

W arkana sztuki opowiadania wprowadzał nas Pan Jarosław Kaczmarek ze Stowarzyszenia "Grupa Studnia O" z Warszawy - pierwszej w Polsce grupy zajmującej się profesjonalnie sztuką opowiadania w różnych formach.

Więcej…
 
Siatkówka na topie!

Starosądeckie gimnazjalistki i licealistki - uczennice klas pierwszych o profilu siatkarskim 26 października 2013 r. w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu.

Więcej…
 
Dla tych, którzy odeszli

Uczniowie naszej szkoły sprawują opiekę nad mogiłą starosądeczan- uczestników Powstania Styczniowego, poległych na polu bitwy lub zmarłych w Starym Sączu w latach 1863-1973.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski

W tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego „Do Ciebie wołam człowieku, Ciebie szukam” wzięły udział dwie uczennice naszego liceum: Patrycja Więcławek (kl. 1b) i Natalia Bandyk (kl. 1d),  przygotowane przez p. Małgorzatę Stelmach i p. Małgorzatę Jawor.

Więcej…
 
Pawie Pióro

Dyrekcja Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w XII edycji konkursu Literacka Nagroda „Pawiego Pióra”. Regulamin

 
Wizyta Straży Granicznej

Dnia 22 października bieżącego roku nasza szkoła miała zaszczyt gościć funkcjonariuszy Straży Granicznej z Nowego Sącza. Celem wizyty SG było przeprowadzenie prelekcji na temat uzależnień narkotykowych oraz przeszukanie plecaków uczniom niektórych klas.

Więcej…
 
Słowiański Papież

Dnia 23.10.2013 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu miało miejsce ogłoszenie wyników  Międzyszkolnego Konkursu  Literackiego  dla szkół ponadgimnazjalnych  „Słowiański Papież – My z Niego wszyscy”.

Więcej…
 
Mistrzostaw LO w siatkówce

Mistrzostwa LO w piłce siatkowej dziewcząt klas I.

W dn. 22.X. 2013 r odbyły się Mistrzostwa LO w piłce siatkowej dziewcząt klas I. W zawodach uczestniczyły wszystkie klasy I. Klasa Ia, Ib, Ic, Id, Ie.

Mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym” (do 20 punktów w secie). Poszczególne klasy I reprezentowały uczennice:

Więcej…
 
Konkurs Ojczyzny Polszczyzny

4 października 2013 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu  humanistycznego pt. „Konkurs Ojczyzny Polszczyzny”. Na uczestników czekały różne wyzwania: od sprawdzania umiejętności odczytania sensu fragmentu prozy i liryki, przez poprawianie tekstu, rozumienie znaczeń dosłownych i przenośnych wyrazów, do tworzenia swojego własnego tekstu.

Więcej…
 
Nasi uczniowie w Brukseli

W dniach 30.09-04.10.2013 r. odbyła się wycieczka do Brukseli na zaproszenia Pana Europosła Ryszarda Czarneckiego. W wydarzeniu tym uczestniczyli laureaci konkursu historycznych organizowanych przez biuro poselskie Pani Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu (Dominika Bieryt, Iwona Król, Wiktor Gawlak) pod opieką mgr Teresy Szewczyk

Więcej…
 
Szkolenie "Podstawy mediacji"

W poniedziałek 30 września w naszym liceum odbyło się czterogodzinne szkolenie dla wolontariuszy dotyczące mediacji. Pierwszą część zajęć poświęcono na zabawy mające na celu poznanie siebie, swoich uczuć i komunikowanie się. Drugą część wypełniło prezentowanie przez panią Alinę Dziewięcką tematu szkolenia.

Więcej…
 
Zajęcia z ratownikami

30 września 2013 r. odbyły się zajęcia z zakresu ratownictwa dla klasy Ib i IIb, w ramach przedmiotu „podstawy ratownictwa medycznego”. Lekcje zostały przeprowadzone przez ratowników z OSP w Starym Sączu.

Więcej…
 
Trening ewakuacji

30 września 2013 r. o godzinie 10.00 odbył się w naszym liceum trening ewakuacyjny na wypadek pożaru. Ćwiczenia przeprowadzili strażacy z OSP w Starym Sączu. Ewakuacja przebiegła sprawnie.

Więcej…
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dziejowe konieczności są jasne tylko dla niewielu ludzi. Jest niezwykle wielkim szczęściem dla narodu, jeśli ci właśnie ludzie mogą stanowić o dziejach... Charles De Gaulle.

27.09.2013 r. uczniowie liceum im Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu mogli zagłosować na przewodniczącego samorządu uczniowskiego w tejże szkole. Wszystko odbywało się jak w normalnym głosowaniu: debata przedwyborcza, urny do głosowania, listy kandydatów.

Więcej…
 
Galicyjska Jesień Literacka

W piątek, 4 października 2013 r. uczniowie naszego liceum udali się do Kina „Sokół” w Starym Sączu na „XXIII Międzynarodową Galicyjską Jesień Literacką”. Było to spotkanie z autorami wierszy polskich i zagranicznych pt. „Wiatr poezji pod dachami Starego Sącza”, organizowane przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

Więcej…
 
Biegi przełajowe

W dn.27.09.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody przeprowadzono na stadionie KS Helena w Nowym Sączu. Dziewczęta pokonywały dystans 10 x 1000 m, a chłopcy 10 x 1500 m.

Nasze LO reprezentowali:

Więcej…
 
Konkursy

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach:

konkurs recytatorski

XIII  Ogólnopolski Turniej Reportażu

 
Spotkanie z Policją

Dnia 12 września 2013 r.w naszym Liceum odbyło się spotkanie klas Ia, Ib, Ic z Panią starszą aspirant Barbarą Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dotyczące odpowiedzialności karnej młodzieży.

Więcej…
 
Konkursy

Wiadomość dla humanistów!

Poniżej przedstawione zostały informacje na temat konkursów ogólnopolskich oraz regionalnych, organizowanych dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z tematyką i regulaminami tych zmagań.

 

Konkurs "Ojczyzna Polszczyzna"

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Fraszka"

VI edycja konkursu "Słowiański papież..."

 
V Rajd Kurierów

19 września nasza szkoła uczestniczyła w V Rajdzie Kurierów. Szkołę reprezentowali: Katarzyna Witowska, Anna Ogorzały, Kinga Citak, Ewelina Kupczak i Rafał Lebdowicz. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Rytrze.

Więcej…
 
Ważne głosowanie

PRACA ANGELIKI NA ETAPIE MIĘDZYNARODOWYM

Zagłosuj na pracę Angeliki Piszczek w konkursie „Chemia a współczesne społeczeństwo”.

Można to zrobić  po zarejestrowaniu się na stronie:
http://ecampus.chem.auth.gr/contests/

Więcej…
 
Wycieczka do WIOŚ-u

Klasy 3b i 2b były na wycieczce w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska delegatura w Nowym Sączu. Młodzież z dużym zainteresowaniem śledziła pracę w specjalistycznych laboratoriach, gdzie prowadzone są m.in. badania fizykochemiczne, biologiczne i mikrobiologiczne.

Wycieczkę przedmiotową z chemii zorganizowała mgr inż. Agnieszka Jankowska

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 5 z 6


LO Stary Sacz 2011