Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2013 - 2014
Rok 2013 - 2014
Chemia przepustką do Madrytu

Maturzystka naszego LO Angelika Piszczek w nagrodę za wygraną w finałach międzynarodowego konkursu „Chemia a współczesne społeczeństwo” pojechała na kilkudniową wycieczkę do Hiszpanii.

Więcej…
 
Święci nie przemijają......

27 kwietnia (niedziela) o  godz. 20:00 na dziedzińcu Klasztoru SS Klarysek odbyło  się widowisko artystyczne z okazji kanonizacji Jana Pawła II Wielkiego pt. "Święci nie przemijają......" Zostało ono przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne  Liceum Ogólnokształcącego  im. M. Skłodowskiej-Curie, zespół Pokolenie JPII oraz Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu.

Więcej…
 
Świat jest GeoGebryczny

Rozpoczynamy VII etap konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Temat pracy znajduje się w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach. Przewidziane są cenne nagrody! Termin składania prac upływa 30 maja. Powodzenia.

 
Nowy podział godzin

Nowy podział godzin obowiązujący od 8 maja 2014 r. >>>>

 
Pożegnanie klas trzecich

Dnia 25 kwietnia, na sali gimnastycznej naszego liceum, pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Wszystkim absolwentom życzymy sukcesów na maturze.

Więcej…
 
Pamięci Jana Pawła II

Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość.

/Jan Paweł II /

Licealiści ze Starego Sącza pamiętają o Ojcu Świętym – Janie Pawle II

27 kwietnia w Watykanie, na Placu św. Piotra nastąpi wielki dzień dla Kościoła katolickiego w Polsce, bowiem nasz Papież – Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze.

Więcej…
 
Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu składamy najserdeczniejsze życzenia:
Obfitych łask i błogosławieństw, od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych, z radosnym Alleluja.

 
Góra Grosza

W podziękowaniu za ogromny wkład podczas akcji "Góra Grosza" nasze liceum otrzymało dyplom gratulacyjny od organizatorów tej szlachetnej zbiórki.

Więcej…
 
Zawodowy ogólniak

Uczniowie biorący udział w projekcie „Zawodowy Ogólniak” uczestniczyli w weekendowym seminarium szkoleniowo – doradczym w Piwnicznej - Zdroju. Oprócz pracy był również czas na relaks i zabawę. Poniżej prezentujemy efekt końcowy jednego z zadań.

Więcej…
 
Najlepsza w województwie

Finał wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych „Granica” Zofii Nałkowskiej odbył się 26 marca 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie. Uczennica naszego liceum Katarzyna Mikołajczyk z klasy 3 d (opiekun: mgr Małgorzata Jawor) uzyskała maksymalną liczbę punktów z testu znajomości lektury i zajęła I miejsce w województwie.

Więcej…
 
Praktyki w przedszkolu

W miesiącu marcu 2014 roku odbyły się całodniowe praktyki w przedszkolu ,,Pszczółka Maja” w Starym Sączu. W zajęciach wzięły udział uczennice klasy 1 d z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Codziennie wyznaczone osoby trafiały do jednej z grup w przedszkolu.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny

DYREKCJA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zaprasza wszystkich gimnazjalistów

DO UDZIAŁU W PRZEGLĄDZIE PRAC FOTOGRAFICZNYCH NA TEMAT

MÓJ ŚWIAT W OBIEKTYWIE

Więcej…
 
Świat jest GeoGebryczny

Rozpoczynamy VI etap konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Temat pracy znajduje się w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach. Przewidziane są cenne nagrody! Termin składania prac upływa 28 kwietnia. Powodzenia.

 
Warsztaty przyrodnicze

W piątek 28 marca w naszym liceum odbyły się Warsztaty Przyrodnicze, w których wzięli udział uczniowie klas III gimnazjów z Rytra, Szczawnicy, Zagorzyna, Starego Sącza i Gołkowic.

Więcej…
 
Sukces na giełdzie

Uczniowie klasy 3a Adam Salamon i  Mateusz Zygmunt zajęli I miejsce wśród graczy grupowych w II edycji gry inwestycyjnej VCR (Venture Capital Research).  Gra stworzona została  przez Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów  i Fundację CambridgePYTHON.

Więcej…
 
Siatkarskie mixty

W dniu 25.03.2014 r. odbyły się zawody w piłkę siatkową (mix 3 chłopców+3 dziewczęta 1 drużyna z klasy) o Mistrzostwo Szkoły. W zawodach wzięły udział 4 klasy I a ,I e , II e, III e. Po bardzo zaciętej walce okazało się że każda z drużyn ma przegrany mecz.

Więcej…
 
LO WITA WIOSNĘ!!!

Ale wkoło jest zielono
Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis-à-vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Więcej…
 
Starosądecka architektura

Przedstawiam kolejną pracę ucznia z klasy II a Eryka Węgrzyna z cyklu "Starosądecka architektura". Dzisiaj Starosądeckie Centrum Kultury i Sztuki "Sokół".

 
Warsztaty Przyrodnicze

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III Szkół Gimnazjalnych do udziału w Warsztatach Przyrodniczych, które odbędą się 28 marca 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mari Skłodowskiej-Curie przy ul. Partyzantów 15 w Starym Sączu.

Więcej…
 
Mistrzynie województwa

LO S.O.S. Stary Sącz Mistrzem Województwa Małopolskiego !!!!!
Siatkarki LO  S.O.S  Stary Sącz  po meczach w Serbii,  zdobytym niedawno Mistrzostwie Powiatu i Rejonu w dniu 19.03.2014 r. wygrały kolejny etap „Licealiady” i obecnie są Mistrzyniami Województwa Małopolskiego, kwalifikując się do Finału Ogólnopolskiego.

Więcej…
 
Konkurs historyczny

W dniu 17 marca 2014 roku w naszym Liceum przeprowadzony został etap szkolny konkursu historycznego „Ziemia Sądecka od Przeszłości do Współczesności”. Do testu przystąpiło 12 uczniów z klas I d i II c.

Więcej…
 
Sukces w Konkursie Historycznym

W dniu 14 marca 2014 roku odbył się finał konkursu historycznego „Moje Miasto – Moja Duma. Mój Region -  Moja Duma”, który zorganizowały Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Granica pokonana

W piątek 14 marca 2014 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs czytelniczy, który zorganizowany był przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Tym razem uczestnikami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania konkursowe odbywały się na etapie powiatowym, w którym uczestniczyło 79 uczniów szkół średnich.

Więcej…
 
Tłusty Czwartek

"Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek

Myśmy uwierzyli, pączków nasmażyli".

Tłusty Czwartek, zapowiadający koniec zapustów, od tłustych biesiad zwany tłustym, był obchodzony niezwykle hucznie i wesoło.

Więcej…
 
Wtyczki do SketchUp-a

W dziale Google SketchUp przedstawiam działanie wtyczek, które znacznie rozszerzają możliwości programu. W przygotowaniu materiału uczestniczą uczniowie naszego liceum z klasy 2 A.

 
Vice-mistrzynie powiatu!!!

Passa bardzo dobrych wyników sportowych, osiąganych przez uczniów starosądeckiego LO trwa nadal! W środę 12.marca w Łącku rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 6 zespołów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Cześć i Chwała Bohaterom!

Z okazji obchodzonego 1 marca już po raz czwarty Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w naszej szkole została zorganizowana prelekcja mająca na celu przybliżenie uczniom szczególnie tym z klas pedagogicznych jak 1d, 3c, 3d oraz osobom piszącym prace na konkurs historyczny o żołnierzach wyklętych, historii Niezłomnych Bohaterów.

Więcej…
 
"Zemsta" rozstrzygnięta

II Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów „Zemsta” Aleksandra Fredry odbył  się  11 marca 2014 roku w gmachu naszego  Liceum. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Pan Jacek Lelek - Burmistrz Starego Sącza, który też uświetnił swoim przybyciem całe przedsięwzięcie.

Więcej…
 
Siatkarki w finale wojewódzkim

Liceum Ogólnokształcące S.O.S. Stary Sącz idzie jak „burza”. Oj się dzieje w starosądeckiej siatkówce. Dziewczęta LO  S.O.S.  Stary Sącz  po meczach w Serbii i zdobytym niedawno Mistrzostwie Powiatu Nowosądeckiego w piłce siatkowej w dniu 11.03.2014 r. wygrały kolejny etap „Licealiady” i obecnie są Mistrzyniami Rejonu, kwalifikując się do finału wojewódzkiego.

Więcej…
 
Wycieczka biologiczno-chemiczna

Klasa 2b naszego LO 6 marca odbyła wycieczkę przedmiotową do Instytutu Zoologii i na Wydział Chemii UJ. Licealiści uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezkręgowców, które prowadził kustosz muzeum dr Rafał Garłacz.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 2 z 6


LO Stary Sacz 2011