Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013
Rok 2012 - 2013
31 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia  - data jak każda inna, a jednak wyjątkowa. Szczególnie dla tych, którzy  żyją w wolnej Polsce. (…) O północy 13 grudnia 1981 roku  wprowadzony został stan wojenny. Rano w państwowej telewizji pojawił się Wojciech Jaruzelski i ogłosił powołanie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.”

Więcej…
 
Służba celna

Dnia 10.12.2012 r. klasy III d, III f (pedagogiczna i sportowa), wzięły udział w części cyklu spotkań, który poprowadził komisarz celny Pan Robert Mysior - zastępca naczelnika Urzędu Celnego w Nowym Sączu.

Czym zajmuje się taka osoba? Co to jest urząd celny? Za co odpowiada?

Więcej…
 
Zwycięstwo w Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska i Ekologii

We wrześniu nasze Liceum przystąpiło do projektu "Moja Natura". Projekt finansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach konkursu na zadania nieinwestycyjne z zakresu edukacji ekologicznej w województwie małopolskim w 2012 r. oraz środków Powiatu Nowosądeckiego.

Więcej…
 
Mikołaj w szkole!

„Kochany Panie Mikołaju,
my tak czekamy każdej zimy.
Dlaczego zawsze Pan przychodzi
do nas, gdy śpimy?
Czy to już musi tak pozostać,
czy to jest w księgach zapisane?
Ja od prezentu, bym wolała
spotkanie z Panem”. (fragment  piosenki M.Jeżowskiej)

 

Więcej…
 
Sukcesy naszej młodzieży

Konkurs „Pod skrzydłami anioła” został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „FABRYKA MARZEŃ”. Przeprowadzono go w trzech kategoriach.

Więcej…
 
Potęga informatyki

6 grudnia w mikołajki, 22-osobowa grupa młodzieży z klas Ia I IIIa naszego liceum wzięła udział w widowisku informatycznym "Potęga informatyki". Jest to coroczna impreza organizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. Na to wydarzenie, niepowtarzalne w skali kraju, przyjeżdża młodzież nawet z Cieszyna!

Więcej…
 
Sukces w Konkursie Papieskim

W ZS nr 1 w Nowym Sączu, rozstrzygnięto V edycję międzyszkolnego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych na utwór poetycki zainspirowany papieskim nauczaniem i sylwetką bł. Jana Pawła II.

Więcej…
 
Byliśmy w teatrze

We wtorek 27 listopada miała miejsce wycieczka do Krakowa. Dość specyficzna, dlatego że uczestniczyła w niej młodzież z różnych klas, a do tego jeszcze rozpoczynała się  dopiero po lekcjach. Jej celem był teatr Bagatela i spektakl pt. Mayday, po obejrzeniu którego młodzież deklarowała chęć udziału w kolejnych wyjazdach tego typu. Pomysłodawczynią i organizatorką była pani Joanna Opyd.

Kolejny taki wyjazd planujemy w marcu.

 
Andrzejki 2012

„Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju,

wolę swoją okaż, najmilszego dziś nam pokaż.”

Najbardziej znanym zwyczajem andrzejkowym jest wróżenie. Dawniej, w dzień świętego Andrzeja, wróżyły sobie jedynie niezamężne dziewczęta. Wróżby traktowano bardzo poważnie, wierzono, że jeśli są dobrze wykonane na pewno się spełnią.

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa z chemii

Klasa III b LO w ramach autorskiego programu z chemii wzięła udział w „Spotkaniach z Ciekawą Chemią” które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Więcej…
 
Stop uzależnieniom

Uczniowie klas drugich LO w Starym Sączu uczestniczyli w godzinnych warsztatach zorganizowanych przez Małopolski Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Nowym Sączu. Celem spotkania była promocja zdrowego trybu życia, wolnego od uzależnień.

Więcej…
 
Psycholog - zawód z pasją

Dnia 20.11.2012 r. klasa II d, pedagogiczna, wzięła udział w godzinnej prelekcji, którą poprowadziła Pani Joanna Cięciwa – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu.

Chcesz studiować psychologię? Czym ona się zajmuje i jakie są jej rodzaje?

Więcej…
 
Szkolenie wolontariuszy

W środę 27 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie dla wolontariuszy z klubów działających na terenie Starego Sącza. Zajęcia prowadziła  pani Halina Rams, a temat dotyczył tego jak twórczo spędzać czas z podopiecznymi.

Więcej…
 
Fraszka

W dniu 29 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”, który jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Więcej…
 
Mistrzostwa LO w szachach

Dnia 28 listopada odbyły się Szachowe Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Wystartowało 12 zawodników i 1 zawodniczka. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund po 15 minut czasu dla każdego zawodnika.

 

Więcej…
 
Losy oręża

W dniu 27 listopada 2012 roku w naszym liceum odbył się szkolny etap olimpiady tematycznej  „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1887-1922 – Drogi do niepodległości”. Kwalifikacje przeprowadziła mgr Teresa Szewczyk. Uczestnicy rozwiązywali test, który wyłonił reprezentantów do dalszego etapu .

Więcej…
 
Siatkarski Ośrodek Szkolny

W ramach współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nasza szkoła otrzymała profesjonalny sprzęt sportowy, który ma służyć podnoszeniu umiejętności siatkarskich dziewcząt z klasy 1e. Maszyna do wyrzucania piłek umożliwia doskonalenie indywidualnej techniki i będzie wykorzystywana na treningach Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Więcej…
 
GeoGebra

Nowość w dziale Informatyka! Zamieściłem krótki opis programu GepGebra. Jest to wielokrotnie nagradzane, darmowe oprogramowanie do wspomagania nauki matematyki. Łączy ono w sobie szereg narzędzi pomocnych w opanowaniu takich zagadnień jak geometria, algebra czy analiza matematyczna. Umieściłem również kilka adresów polskojęzycznych stron dotyczących tego interesującego programu.

 

 
Wolontariat

Do 30 listopada br. zbieramy kartki świąteczne i inne świąteczne ozdoby. Środki z ich sprzedaży będą przeznaczone na organizację wigilii do osób samotnych. Spotkanie przygotowywane jest przez Szkolny Klub  Wolontariatu i odbędzie się po raz trzeci, a przyjmiemy ponad 60 osób. Wszystkich, którzy chcą otworzyć swoje serca, podzielić się talentem i wesprzeć ten szlachetny cel serdecznie zapraszamy. Kartki i  ozdoby można składać do pań: A. Pawłowskiej, J. Opyd i U. Waligóry.

 
Byliśmy w redakcji „Sądeczanina”

15 listopada klasa 2c- dziennikarska, była na wycieczce przedmiotowej w siedzibie portalu internetowego Sądeczanin oraz miesięcznika o tym samym tytule.

Uczniowie  mogli zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarskiej w mediach elektronicznych.

Więcej…
 
Nocna obserwacja nieba

Dnia 14 listopada Szkolne Koło Turystyczne zorganizowało wycieczkę do obserwatorium astronomicznego na Lubomirze - najwyższej górze Beskidu Makowskiego. Ostatecznie wzięło w niej udział 16 uczniów.

Więcej…
 
Konkursy

Wiadomość dla humanistów!

Poniżej przedstawione zostały informacje na temat konkursów dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z tematyką i regulaminami tych zmagań.

V  Regionalny Przegląd Działań Artystycznych "Pod Skrzydłami Anioła"

X Przegląd Plastyczny "Anioł"

V edycja międzyszkolnego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych na utwór poetycki "Słowiański papież"

 
Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2012 roku delegacja z naszej szkoły brała udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości.

Program uroczystości był następujący:

Więcej…
 
Wyjazd do Bagateli

Organizujemy wyjazd do teatru w Krakowie !!!

Wyjeżdżamy 27 listopada po zajęciach lekcyjnych (o godz.14.00). Celem jest teatr Bagatela i spektakl pt. Mayday. Cena wyjazdu: 80.00 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do organizatora wyjazdu pani Joanny Opyd, bądź do   uczącego w danej klasie polonisty. Zapisy przyjmujemy do środy 14 listopada. Ilość miejsc ograniczona!!!

 
Nasz szkoła świętuje

Każdy ma swoje święto, które obchodzi w wyjątkowy sposób. A jak świętuje LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sącz? Dowiedzcie się sami.

Uroczyste obchody Święta Szkoły związane są z datą urodzin patronki, wybitnej uczonej.

Więcej…
 
MORD w starosądeckim LO

Myśleć na drodze – to nie boli

Prawo jazdy chce posiadać chyba każdy młody człowiek. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę z tego, iż obok przywilejów prowadzenia pojazdu, stoją także obowiązki. Co jeśli damy się ponieść fantazji na jezdni?

Więcej…
 
XII Bieg Niepodległości

W dniu  09.11.2012r. z  okazji  Święta  Niepodległości  odbył  się XII Bieg Niepodległościowy (na placu wokół Ołtarza Papieskiego). W zawodach uczestniczyło osiem szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta pokonywały dystans 1000m, a chłopcy 1500m. Nasze LO reprezentowali uczniowie:

Więcej…
 
Oglądanie Marsa

Uwaga!! Zebranie wyjeżdżających do obserwatorium astronomicznego odbędzie się 12 listopada (poniedziałek) na długiej przerwie. Obecność obowiązkowa.

Jak zobaczyć naszego ostatniego wysłannika na Czerwoną Planetę: łazika marsjańskiego Curiosity?

 

Więcej…
 
Święto Szkoły

Początek listopada to dla społeczności naszego liceum szczególny okres. Obchodzimy wówczas  ŚWIĘTO SZKOŁY.

Program obchodów:

7 listopada 2012

- Msza św. w kościele św. Elżbiety

Więcej…
 
Pamięć zmarłych

Jak co roku przy okazji Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły pamiętali o grobie, którym się opiekują. Tym razem klasa I B wraz z Panią mgr A. Czermińską zadbała o czystość grobu. Zapaliła znicze i modlitwą oraz chwilą refleksji oddała cześć uczestnikom Powstania Listopadowego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 4 z 5


LO Stary Sacz 2011