WITAM! WITAM! WITAM!
Zapraszam wszystkich do obejrzenia mojej strony w której znajdziecie wskazówki dotyczące mody a także zdjęcia stylizacji.Psychologia ubioru czyli co mówi ubiór o człowieku

Nasze życie to nieustanna podróż podczas której poznajemy i widujemy setki ludzi. I to właśnie napotkanych na naszej drodze ludzi oceniamy najpierw powierzchownie, z wyglądu. Jednak wygląd i sposób ubierania się może powiedzieć nam więcej niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Aby dokonać takiej analizy bierzemy pod uwagę wiele czynników, między innymi: mowę kolorów i wysokość ich występowania, fakturę i krój odzieży, wielkość dodatków oraz wzorów, ich kształt i to w którym konkretnie miejscu się znajdują, po prawej czy po lewej stronie.

O mowie kolorów słyszeliśmy wszyscy. Czerwony mówi o potrzebie aktywności fizycznej i emocjonalnej, pomarańczowy to dynamizm i dążenie do celu, żółty symbolizuje potrzebę kontaktów z innymi ludźmi i próbę rozładowania problemów psychicznych, zielony zapowiada potrzebę skupienia się na sobie i równowagi, niebieski symbolizuje potrzebę dokonań, tworzenia rzeczy oryginalnych, fioletowy oznacza zainteresowanie sferami duchowymi, brąz to potrzeba stabilizacji a czarny symbolizuje próbę skoncentrowania się na sobie.

Buty lekkie o ostrych czubkach, które sprawiają wrażenie delikatnych to podobno symboliczna pamiątka po dominującym znaczeniu kobiety w domu, np. gdy matka miała zawsze ostateczne zdanie. Buty sportowe to atrybut ludzi przesadnie karconych i dyscyplinowanych w dzieciństwie. Noszenie krótkich spodenek i mini czyli przesadne eksponowanie nóg rozumiane jest jako brak pewności siebie w sferze intelektualnej (brak na tle wartości intelektualnej rekompensowany jest innymi walorami).

Biżuteria mała i drobna mówi nam o danej osobie, że dominują w niej dziecięce uczucia - nieśmiałość, delikatność. Natomiast biżuteria o ostrych kształtach np. w postaci gwiazdek czy rombów świadczy o naprężeniu wewnętrznym, walce toczącej się wewnątrz osoby. Srebrny łańcuszek na szyi, tak samo jak perły, może być znamieniem zawiedzionych uczuć lub przerastających nas obowiązków, związanych z utrzymaniem wiary w miłość.
Najważniejsze zasady w stylizacji!

Zasada 1
Każda linia pionowa wyszczupla a każda linia pozioma pogrubia.
Pamiętajcie, że linie to nie tylko wzór na tkaninie, ale:
-linie pionowe to również: zapięcia (guziki, ekspres), dłuższe korale, dłuższe kolczyki, rozpięty sweterek
-linie poziome, to również: pasek zakończenie rękawów, zakończenie spódnicy, butów, bransoletka na ręce.

Zasada 2.
Ciemne tkaniny wyszczuplają a jasne tkaniny poszerzają.
Jeśli mamy nieproporcjonalną sylwetkę pamiętajmy, aby tylko na mniejszą część naszej sylwetki zakładać jasne rzeczy.

Zasada 3.
Połysk poszerza!
Jeśli masz rozbudowane łydki to nigdy nie powinnaś zakładać rajstop z połyskiem nawet, gdy są one czarne. Połysk jeszcze bardziej ja wypukli.

Zasada 4.
Detal przykuwa uwagę.
Przy stylizacji ważne jest alby nie tylko tuszować, ale (nawet przede wszystkim) podkreślać to, co atrakcyjne. Pamiętaj, jeśli Twoim atutem są nogi to np. zakończona falbaną spódnica będzie skupiać na nich uwagę innych oczu.

Zasada 5.
Poznaj literę "V".
Literę „v” w ubiorze tworzy np. dekolt. Pamiętaj, że może być ona ułożona również w drugą stronę, „^”ale zawsze:
-miejsce, w którym schodzę się ramiona litery będzie wydawało się szczuplejsze,
-miejsce, w którym ramiona się rozchodzą będzie optycznie poszerzone.


Zasada 6.
Wzór przykuwa uwagę.
Ubranie, które zrobione jest z wzorzystego materiału będzie przykuwać naszą uwagę. Jeśli więc mamy nieproporcjonalną budowę ciała pamiętajmy, aby tylko na szczuplejszą część naszej sylwetki zakładać ubrania z wzorami (wyjątek drobny i gęsty wzór np. łączka).
-gęsty wzór wyszczupla
-rzadki wzór poszerza


Moda 2013: trendy wiosna-lato 2013

Co będzie modne wiosną i latem 2013? Jakie trendy będą królowały na ulicach? Podpowiadamy: tęcza kolorów, walka płci, szaleństwo wzorów i... trochę czerni z bielą. Oto szczegóły!

TĘCZA KOLORÓW
Wiosna rozkwitnie kolorami! Zarówno fanki delikatnych barw znajdą coś dla siebie, jak i wielbicielki mocnych kolorów. Będziemy wybierać między delikatnymi, kobiecymi pastelami (pudrowym różem, pistacją, błękitem), a ostrymi neonami (limonka, oranż). Gdzieś pomiędzy nimi pojawia się kobalt i żółty. Powraca geometryczny colorblocking, supermodne są szerokie kolorowe pasy.CZERŃ + BIEL
Totalny hit, jeden z najważniejszych sezonu wiosna-lato 2013! Graficzna, czarno-biała szachownica, szerokie pasy, op-artowe wzory to teraz absolutny must have. Wersja dla odważnych - czarno-białe wzory od stóp do głów. Wersja "bezpieczniejsza" to kraciasty lub pasiasty t-shirt lub torebka.SZALEŃSTWO WZORÓW
To nie jest sezon dla minimalistek. Hitem wiosny i lata 2013 będą miksy wzorów, kolorów, materiałów i faktur. Stawiamy na orient (origami, azjatyckie malunki, jedwab), kwiaty i motywy roślinne (dżungla), kalejdoskopowe wzory powodujące złudzenia optyczne oraz wzory zwierzęce (cętki, węże).WALKA PŁCI
Odwieczna gra między kobiecością a męskością w sezonie wiosna-lato 2013 wybucha ze zdwojoną siłą. Zdecyduj, czy wolisz być eteryczną, spowitą w słodkie falbany i przeźroczyste tiule, kokieteryjnie odsłaniającą ramiona i podkreślającą talię kobietką, czy androgyniczną istotą w szelkach i garniturze z obszerną, podkreślającą ramiona kanciastymi poduszkami marynarką.Praca zaliczeniowa: Dominika Piszczek kl.IIa