Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2013 - 2014
Rok 2013 - 2014
Zajęcia z pierwszej pomocy

7 marca 2014 r. uczniowie z klasy IIb: Aleksandra Ciesielska, Karolina Hedwik, Anna Tokarczyk, Patrycja Rusnak, Marek Gawron, Jadwiga Maślanka, Jakub Długosz, Anna Łażeńska i Magdalena Kotarba przeprowadzili zajęcia warsztatowe z zakresu pomocy ratunkowej na miejscu wypadku dla swoich młodszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Barcicach.

Więcej…
 
Starosądeckie maswerki

Przedstawiam pracę dotyczącą geometrii maswerków (gotyckiego motywu dekoracyjnego) znajdujących się w klasztorze klarysek - "Starosądeckie maswerki".

 
Dzień Kobiet

"Nie wyobrażamy sobie świata uczuć i delikatności bez udziału kobiet - są poezją tego świata". Dzień 8 marca, tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym.

Więcej…
 
Chemia przepustką do Madrytu

Zakończył się etap międzynarodowy konkursu Chemia a współczesne społeczeństwo

Sukces maturzystki z LO w Starym Sączu Angeliki Piszczek. Do etapu międzynarodowego zostały wybrane trzy z pięciu najlepszych prac z każdego z etapów krajowych.

Więcej…
 
Zemsta

KONKURS CZYTELNICZY DLA GIMNAZJALISTÓW

„ZEMSTA” ALEKSANDRA FREDRY

II Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów „Zemsta” Aleksandra Fredry odbędzie się  11 marca 2014 roku (wtorek) o godz. 10.00 w  Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15). Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Pan Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza. Patronat medialny objęli Sądeczanin – miesięcznik i portal internetowy, Radio RDN Nowy Sącz.

Więcej…
 
Mistrzynie powiatu

W dn. 05.03.2014  na drugi dzień po powrocie z Serbii dziewczęta LO  S.O.S.  Stary Sącz zdobyły Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce siatkowej podczas zawodów które rozgrywane były w ramach "Licealiady" na hali w Łącku.

Więcej…
 
Starosądecka architektura

Przedstawiam kolejną pracę uczennicy z klasy II a Iwony Ogorzałek z cyklu "Starosądecka architektura". Dzisiaj kościół św. Rocha i św. Sebastiana w Starym Sączu.

 
Konkurs plastyczno-fotograficzny

Dnia 24 lutego 2014r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- fotograficznego: „Sztuka-TAK, wandalizm- NIE”.

Więcej…
 
Siatkarki w Serbii

W dniach od 27 lutego do 3 marca  reprezentacja Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działająca przy  Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Starym Sączu udała się do Serbii na towarzyski turniej piłki siatkowej dziewcząt.

Więcej…
 
Świat jest GeoGebryczny

Rozpoczynamy V etap konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Temat pracy znajduje się w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach. Przewidziane są cenne nagrody! Termin składania prac upływa 29 marca. Powodzenia.

 
Warsztaty informatyczno-językowe

We wtorek 25 lutego gościliśmy w naszych progach reprezentacje klas trzecich z gimnazjów w: Gołkowicach, Łomnicy, Piwnicznej i Starego Sącza. Uczestnicy brali udział w zajęciach warsztatowych z informatyki pt. "Modelowanie trójwymiarowe", prowadzone przez p. P. Jochymka oraz z języka angielskiego pt. "Be open to the world" przygotowanych przez p. J.Hejmej.

Więcej…
 
Wybierz życie

Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu kolejny rok szkolny uczestniczy w programie ogólnopolskim "Wybierz życie - Pierwszy krok". Program ten obejmuje tematykę profilaktyki raka szyjki macicy. Szkoły ponadgimnazjalne są miejscem, gdzie można dotrzeć do szerokiego grona młodych ludzi.

Więcej…
 
Kondolencje

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci byłego, długoletniego, emerytowanego nauczyciela naszego liceum Pana mgr. Józefa Bugajskiego. Żałobna msza święta odbędzie się Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu o godzinie 14.00.

 
Turniej Walentynkowy

W dniu 18.02.2014 r w naszej szkole odbył się Turniej Walentynkowy w piłce siatkowej. W zawodach brało udział 12 par z klas I, II i III. Zawodnicy rozgrywali mecze w dwóch grupach A i B systemem "każdy z każdym" (do 20 pkt. w secie).

Więcej…
 
Memoriał M. Repelewicza

W dn.19.02.2014 r. W Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu odbył się turniej w ramach V Memoriału Mieczysława Repelewicza byłego wicedyrektora LO  w Starym Sączu. (Był zawodnikiem sekcji piłki siatkowej w Starym i Nowym Sączu. Całe życie oddany piłce siatkowej. Jeden z najbardziej zasłużonych działaczy tej dyscypliny. Wniósł bardzo duży wkład w rozwój siatkówki wśród dzieci i młodzieży na terenie Sądecczyzny).

Więcej…
 
Podziękowania

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki pieniężnej przeznaczonej na operacje dla Szymona Jawora i Bartka Świderskiego. Zbiórka zorganizowana przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przybierała różne formy (zbiórki pieniędzy do puszek, loterii fantowej (trwającej dłuższy czas) oraz licytacji wartościowych przedmiotów).

Więcej…
 
Wizyta na WSB

W dniu 30.01.2014 r.  klasy Ia i IIa wzięły udział wraz z opiekunami mgr Anetą Kunicką-Wokacz oraz mgr Agnieszką Leską w wyjeździe na WSB-NLU (Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University w Nowy Sączu). W  auli odbył się wykład poprowadzony przez  Pana Dariusza Woźniaka – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Informatyki. Po wykładzie młodzież spotkała się ze studentami z wymiany biorącymi udział w programach Erasmus i Aiesec.

Więcej…
 
Moje Miasta - Moja Duma

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Dominika Bieryt klasa III d i Iwona Król klasa III c zakwalifikowały się do trzeciego,  finałowego etapu konkursu historycznego „Moje Miasto – Moja Duma. Mój Region – Moja Duma” organizowanego przez Fundację Sądecką. Liczymy, że w finale, który odbędzie się 14 marca 2014 roku osiągną jak najlepsze wyniki, bo na laureatów czekają nagrody w postaci Stypendium Braci Potoczków. Opiekę nad dziewczynami sprawuje mgr Teresa Szewczyk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
Konkursy historyczne

Serdecznie zapraszam uczniów naszego Liceum do udziału w konkursach historycznych:

- Żołnierze Wyklęci. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia >>>>

- „POLSKI CZYN NIEPODLEGŁOŚCIOWY 1914 – 1921” >>>>

- Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności >>>>

Więcej…
 
Świat jest GeoGebryczny

Rozpoczynamy IV etap konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Temat pracy znajduje się w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach. Przewidziane są cenne nagrody! Termin składania prac upływa 24 lutego. Powodzenia.

 
Starosądecka architektura

Przedstawiam kolejne prace uczniów z klasy II A z cyklu "Starosądecka architektura". Dzisiaj kapliczki z Przysietnicy, Szlachtowej i pod Jaworzynką.

 
Chemiczny sukces

Marek Gawron w finałach  Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

W sobotę 18 stycznia odbył się w Tarnowie I etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej. W eliminacjach wzięła udział dwójka naszych uczniów pośród 535 licealistów województwa małopolskiego:

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa z chemii

Klasa I b LO realizująca program rozszerzony z chemii wzięła udział w „Spotkaniach z Ciekawą Chemią” które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Nasi licealiści 28 stycznia br zwiedzili MUZEUM ARCHEOLOGICZNE oraz obejrzeli POKAZ DOŚWIADCZEŃ przygotowany przez pracowników UJ.

Więcej…
 
Finał rejonowy

23 stycznia koszykarska reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu rozegrała regionalny turniej finałowy w Gorlicach. W zawodach wzięły udział cztery najlepsze zespoły z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.

Więcej…
 
Mistrzostwa LO w tenisie stołowym

We wtorek 28.01.2014 r. odbyły się Zawody o Mistrzostwo Szkoły w tenisie stołowym chłopców.

Startowało 12 zawodników. Mecze po 1 secie do 11 pkt odbywały się w dwóch grupach  systemem „każdy z każdym”.

Więcej…
 
S.O.S. w Muszynie

W dn. 27.01.2014 r. nasze dziewczęta z I i II kl. sportowej  S.O.S. wyjechały do Muszyny kibicować podczas meczu Plus ligi siatkówki pomiędzy  Muszynianką a Impel Gwardią Wrocław. Mecz transmitowany był przez „Polsat Sport”. Dzięki specjalnie zarezerwowanym miejscom w I sektorze, nasze uczennice ubrane w stroje S.O.S., wyłapane przez kamery, bardzo dobrze prezentowały się wielokrotnie na ekranie TV.

Więcej…
 
Zawodowy Ogólniak

Projekt Zawodowy Ogólnika spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Po dokonaniu oceny formalnej do II etapu zakwalifikowanych zostało 64 osoby. Terminy rozmów kwalifikacyjnych ustalone zostaną po konsultacjach z Panią pedagog Agnieszką Leską. Lista zakwalifikowanych osób >>>> .

 
Spotkanie z podróżnikiem

W piątek 24 stycznia 2014 roku odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań z Podróżnikiem organizowane przez Panią Monikę Wardęga. Tym razem tematem spotkania była podróż wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego.

Więcej…
 
Konkurs czytelniczy

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu serdecznie zaprasza uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla Gimnazjalistów Zemsta Aleksandra Fredry, który odbędzie się 11 marca 2014 r.

Więcej…
 
Wolontariuszka Roku

Wywiad z Patrycją Marczyk uczennicą klasy 3d Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie i laureatką plebiscytu Społecznik – Wolontariusz Roku 2013, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota w Nowym Sączu przy wsparciu Rady Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza pod patronatem Gazety Krakowskiej.

- Dlaczego zostałaś wolontariuszką?

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 3 z 6


LO Stary Sacz 2011