Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013
Rok 2012 - 2013
Z Biecza do Brukseli

Miło nam poinformować, że reprezentacja naszego liceum zajęła I miejsce w konkursie historycznym „O ojców grób bagnetów poostrz stal…” Powstanie Styczniowe  w Polskiej Tradycji Walk o Niepodległość w XIX i XX wieku.

Więcej…
 
Praktyki pedagogiczne

Przez dwa tygodnie marca 2013 roku uczniowie klasy II d (pedagogicznej) odbywali praktyki w klasach I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor mogli oni zakosztować pracy z dziećmi i zdobyć ciekawe doświadczenie.

 

Więcej…
 
Galeria

Dnia 10.04.2013 r klasa pedagogiczna IId odwiedziła Galerię Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu. O działalności stowarzyszenia i galerii opowiedziała nam Pani Zofia Wcisło.

 

Więcej…
 
Finał konkursu chemicznego

KONKURS „CHEMIA A WSPÓŁCZESNE SPOŁECZEŃSTWO”- etap krajowy.
Prace uczennic Angeliki i Dominiki Piszczek z kl II a naszego LO zostały wybrane przez jury krajowe do Międzynarodowego Konkursu EC2E2N dla uczniów i studentów. Wszystkich zachęcam do  wzięcia udziału w głosowaniu na stronie: www.ecampus

Więcej…
 
Pierwszy Dzień Wiosny „na zielono”

Wprawdzie nadeszła już kalendarzowa wiosna, ale za oknem wciąż zimno i biało. Samorząd Uczniowski postanowił temu zaradzić i ogłosił „Pierwszy Dzień Wiosny na zielono”. Wszyscy uczniowie  mieli ubrać się w coś zielonego lub mieć na sobie choćby część garderoby w zielonym kolorze.

Więcej…
 
Prace uczniów

W zakładce Dydaktyka/informatyka w dziale Prace uczniów. pojawiły się kolejne trzy strony internetowe: Dominiki Piszczek, Eweliny Siedlarz i Anny Warcholak. Zapraszam bardzo ciekawe prace. Gratuluję!

 
II etap konkursu

Rozpoczynamy II etap konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Temat pracy znajduje się w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach. Przewidziane są cenne nagrody! Termin składania prac upływa 22 kwietnia. Powodzenia.

 
Nasi uczniowie poznają PWSZ

Już po raz kolejny uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu mogą poznawać zakątki sądeckiej PWSZ dzięki współpracy jaka została podpisana pomiędzy dwoma jednostkami. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie poznawali zagadnienia z dziedziny socjologii, psychologii czy też komunikacji społecznej.

Więcej…
 
Bagatela

W dniu 14 marca 2013 r. po rekolekcjach uczniowie z klas: 1d, 2e i 3c uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem programu był spacer po Krakowie. Później uczniowie obejrzeli sztukę  „Mayday 2” w Teatrze Bagatela. Był to już drugi w tym roku szkolnym wyjazd do teatru.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny

LOP  w Starym  Sączu  ogłasza Konkurs  fotograficzny na temat.

Obecne pomniki przyrody i te, które według Ciebie powinny być zakwalifikowane, jako obiekty chronione w przyszłości na terenie Sądecczyzny”

Wielkość  zdjęć : format A4 – 1 zdjęcie

Prace  należy dostarczyć do 11 kwietnia 2013 r. do nauczycieli biologii w LO

 
Tenis stołowy

W dniu 21.03.2013 r. odbyły się Mistrzostwa LO w tenisie stołowym dziewcząt. Zawodniczki rozegrały mecze w II grupach A i B systemem ,,każdy z każdym” (do 2 wygranych setów). W sumie rozegrano 27 meczy.

Więcej…
 
Zbiórka

Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Liceum Ogólnokształcącym im Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla Pana Jana Kołodzieja. Młodzież zebrała 278 zł 37 gr. Pieniądze te zostały przekazane dla Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Stańkowej, która zapoczątkowała pomoc dla Pana Jana.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
Anna Pawłowska
Joanna Opyd

 
Strony naszych uczniów

Chciałbym przedstawić kolejne 5 stron internetowych wykonanych przez nasz uczniów: Justynę Biel, Urszulę Garncarczyk, Łukasza Fiedora, Tomka Jakubowskiego i Macieja Wójcika. Ich prace znajdziecie w zakładce Dydaktyka/informatyka w dziale Prace uczniów.

Zapraszam; zobaczcie jaką mamy zdolną młodzież!

 
Żołnierze Wyklęci

Uczeń klasy I b Marek Gawron został wyróżniony w konkursie historycznym "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia", zorganizowanym po raz trzeci przez posła Andrzeja Romanka we współpracy z krakowskim oddziałem IPN i Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Matematyka bez granic

Dnia 14 marca 2013 r. odbył się konkurs matematyczny „Matematyka bez granic”, w którym wzięli udział uczniowie klasy I a. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00 a zakończył się o 11.30.

Więcej…
 
Praktyki w przedszkolu

Klasy pedagogiczne LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu miały możliwość sprawdzić swe predyspozycje w czasie praktyk w przedszkolu.

Razem z koleżankami z klasy pedagogicznej, odwiedziłyśmy Niepubliczne Przedszkole „Pszczółka Maja” w Starym Sączu. Przez kilka godzin mogłyśmy zaobserwować zabawę i naukę dzieciaków z czterech grup wiekowych.

Więcej…
 
Prace uczniów

Na naszej stronie w dziale Dydaktyka/Informatyka rozpoczyna działalność nowy dział - Prace uczniów. Z założenia ma to być miejsce, gdzie nasi uczniowie będą mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami, pasjami i umiejętnościami. Gorąco zapraszam do przesyłania materiałów, które chcielibyście umieścić na stronie. Pierwszą pracą jest strona internetowa wykonana przez Marcina Gorczowskiego o Nowej Zelandii.

 
Wykłady na PWSZ

Dnia 5 marca 2013 r. klasa III a oraz III c wraz z opiekunami - mgr  Anetą Kunicką-Wokacz oraz mgr Małgorzatą Jawor wzięły udział w wykładzie poświęconym negocjacjom, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Młodzież jakiej nie znacie

Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ogłosiła ósmą edycję konkursu na pracę pisemną z cyklu: „Młodzież jakiej nie znacie”.

Więcej…
 
Potop - wyniki

Dnia 8 marca 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe Małopolskiego Konkursu Czytelniczego bohaterowie Lektur Szkolnych „Potop” Henryka Sienkiewicza.

Więcej…
 
Fraszka

W listopadzie 2012 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”.

Oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:

Więcej…
 
Francuskie warsztaty

Dnia 8.03.2013 r. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu pod opieką pani mgr Anny Pawłowskiej oraz pani mgr Agnieszki Leskiej, udali się po raz pierwszy na nieodpłatne i otwarte dla wszystkich uczących się języka francuskiego, warsztaty z języka francuskiego na temat malarstwa francuskiego, zatytułowane " Pour faire le portrait d'une jolie fille..", które poprowadziła dr Agata Kraszewska.

Więcej…
 
Krzywe? - to proste! - trochoida

Przedstawiam kolejny artykuł z serii Krzywe? - to proste! Materiał dotyczy krzywych cyklicznych, które nazywamy trochoidami. Zachęcam do eksperymentowania przy generowaniu krzywych. Niektóre z nich mają piękne kształty! Prześlijcie te, które Wam się najbardziej podobają.

 
Stypendium dla najzdolniejszych

Wiktor Gawlak uczeń klasy I a otrzymał stypendium na rok szkolny 2012/13 w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Najważniejsze kryterium przyznawania stypendium dotyczyło osiągnięć naukowych ucznia.

Więcej…
 
Muzeum Regionalne w Starym Sączu

„… Bo w pamięci jest siła zaklęta, więc pamiętaj synu mój…” - 150-ta rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Uczniowie klasy II d, II c i III d  z naszego liceum uczestniczyli w ostatnim tygodniu w wyjściu do Muzeum Regionalnego w Starym Sączu,  gdzie oprócz ciekawej ekspozycji stałej mogli podziwiać wystawę przygotowaną z okazji 150-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Więcej…
 
Wystawa fotograficzna

Dnia 27 lutego klasa II d udała się na wystawę fotograficzną zatytułowaną „gÈN” do Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Tam obejrzeliśmy fotografie dzieci, które wykonała Katalina Baricz - węgierska artystka. Pani Justyna Liszkowska oprowadzając nas po wystawie z zafascynowaniem opowiadała zarówno o autorce zdjęć, jak i o samych modelach.

Więcej…
 
Patronat PWSZ

PWSZ objęła patronatem naukowym starosądeckie LO

Rozmowa z Prorektorem PWSZ w Nowym Sączu ds. nauki, rozwoju i współpracy doc. dr. Markiem Reichelem

26 lutego 2013 r. w Rektoracie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu miało miejsce podpisanie umowy o objęcie patronatem Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie ze Starego Sącza przez PWSZ.

Więcej…
 
I etap konkursu

Rozpoczynamy I etap konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Temat pierwszej pracy znajduje się w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach. Przewidziane są cenne nagrody! Termin składania prac upływa 22 marca. Powodzenia.

 
Wycieczka 2 D

We wtorek 26 stycznia 2013 roku klasa II d była na wycieczce przedmiotowej zorganizowanej przez panią Teresę Szewczyk. Byliśmy w Krakowie. Dla większości z nas nie było to pierwsze spotkanie z tym miastem. Po dwugodzinnej podróży dotarliśmy na Wawel, jako pierwszą zwiedziliśmy Katedrę Wawelska.

 

Więcej…
 
Puchar Starosty

Dnia 28 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu został rozegrany II Turniej Szachowy o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Wystartowało 47 zawodników i zawodniczek z Łącka, Starego i Nowego Sącza. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Rusnak, Marcin Pawlik i Marek Gawron (wszyscy z klasy I B). Patrycja wśród dziewcząt zajęła 6 miejsce, Marcin wśród chłopców był 8, a Marek 12.

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 2 z 5


LO Stary Sacz 2011