Przejdź do treści
LO3
Przejdź do stopki

Ekodystrybutor

Ekodystrybutor

Treść

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stworzyli projekt społeczny pod nazwą Ekodystrybutor, w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". "Zwolnieni z Teorii" to ogólnopolska olimpiada, w której młodzi ludzie rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Tworząc projekt społeczny, zdobywają doświadczenie i niesamowite umiejętności. Licealiści postanowili postawić na ekologię i pokazać światu jak ważne jest dbanie o środowisko. Przede wszystkim skupili się na nadmiernym użyciu plastiku. Z tego powodu postanowili go ograniczyć i zamontować w swojej szkole dystrybutor wody pitnej oraz przeprowadzić cykl spotkań o nazwie "ekokamp". Te proekologiczne warsztaty, w których brali udział uczniowie szkół podstawowych na terenie gminy Stary Sącz, zakończyły się 10.03.2023r. Wzięło w nich udział ponad 200 osób, z klas 1-3 oraz z oddziału przedszkolnego. Uczestnicy warsztatów mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat ekologii i działań mających na celu ochronę środowiska, w którym żyjemy. Serdecznie gratulujemy licealistom i życzymy dalszych sukcesów!

 

WSPÓŁPRACA NASZYCH LICEALISTÓW Z SĄDECKIMI WODOCIĄGAMI

W dniu 10.03.2023r. Sądeckie Wodociągi przeprowadzili prelekcje w naszym liceum. Wsparli tym samym projekt społeczny naszych uczniów pod nazwą Ekodystubutor, który tworzą w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Prelekcje dotyczyły zmian klimatycznych na świecie oraz nawiązywały do głównego tematu projektu czym jest nadmierne zużycie plastiku. We współpracy z Sądeckimi Wodociągami zdrój wody pitnej został zamontowany w naszym liceum - co było głównym celem naszych licealistów. Dzięki warsztatom ekologicznym uczniowie mogli zrozumieć jak ważna jest Nasza Planeta oraz co możemy zrobić aby o Nią zadbać.

 

 

Już prawie koniec projektu społecznego, którym żyje nasza cała szkoła... Dziesięcioro uczniów z klasy 3b stworzyło razem projekt pod nazwą "Ekodystrybutor" w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Ten zespół swoją ciężka pracą oraz zaangażowaniem umożliwił zainstalowanie w naszej szkole źródła wody pitnej, z którego uczniowie chętnie używają, zmniejszając w ten sposób zużycie plastiku. Stało się to dzięki współpracy z Sądeckimi Wodociągami, których przedstawiciele pojawili się w szkole, by przeprowadzić prelekcję na temat wody i jej znaczenia w środowisku. Jako że pomysłowość naszych uczniów prawie nigdy się nie wyczerpuje, wymyślili oni warsztaty pod tytułem "Ekokamp", które na celu miały edukowanie najmłodszych o ekologii. Odbyły się one w okolicznych szkołach podstawowych, a dzieciakom bardzo podobał się taki sposób spędzania lekcji oraz doceniły one sumienne przygotowanie licealistów. Oczywiście nie obyło się bez śmiechu oraz zabaw. Jesteśmy niezmiernie dumni z twórców tego projektu, bowiem ich przygotowanie oraz działania prowadzące do zwiększania świadomości ekologicznej społeczeństwa zasługują na ogromną pochwałę. Wspaniałe jest również to, że inni uczniowie naszego liceum również wspierali tę akcje. Powinno to stanowić wzór do naśladowania.

150377