Przejdź do treści
LO3
Przejdź do stopki

Święto Patronki w Naszym Liceum

Święto Patronki w Naszym Liceum

Treść

Uroczystość odbyła się na hali sportowej, która z powodzeniem pomieściła całą społeczność szkolną. Wśród zaproszonych gości znaleźli się; radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło, Krzysztof Szewczyk dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, Przyjaciele Liceum pan Bogusław Wójcik i Janusz Skut, a także goście z zaprzyjaźnionej szkoły na Słowacji (Spišská Nová Ves), zastępca dyrektora pan Peter Ivančák oraz pani Martina Černíková Stiasni.

Obchody Święta szkoły rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Elżbiety. Mszy św. przewodniczył ks Jakub Matura.

Nie możecie zmarnować zaproszenia. Nie możecie zmarnować tego czasu w szkole. To miejsce daje Wam ogromne możliwościWykorzystajcie ten czas najlepiej jak możecie-mówił do zgromadzonej młodzieży Ks Matura.

Część oficjalna to przede wszystkim ślubowanie na sztandar szkoły i deklaracja przynależności do Liceum. W tym roku ślubowanie złożyło 110 uczniów klas pierwszych.

Tradycją stało się  również przekazanie władzy nowej Uczniowskiej Radzie Szkolnej, której prezydium stanowi: przewodnicząca Klara Słowik oraz Mikołaj Bernacki, Sebastian Tomecki, Piotr Ciapała i Eleonora Flaga. Ustępująca przewodnicząca Katarzyna Gardoń przekazała na ręce swojego następcy klucz, jako symbol władzy, ale i odpowiedzialności za podejmowanie mądrych decyzji. 

Nowa Przewodnicząca Szkoły podziękowała za zaufanie oraz  zapewniła, że będzie się starała sprostać pokładanym w nim nadziejom. Podkreśliła, że wierzy  w  owocną współpracę z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami szkoły i całą społecznością Liceum. 

Uczniowie klasy 2 C i 2 D pod opieką pani Małgorzaty Mikulec i Joanny Zielińskiej przygotowali część artystyczną pt. ,,Nasza szkoła dodaje skrzydeł”. Mikołaj Obrzud zagrał rolę Tezeusza, Eliott Olszewski Ikara, a Magdalena Tokarczyk mgr Dedala. Uroczystość ślubowania była także okazją do zaprezentowania wyjątkowych talentów muzycznych: Dominiki Podobińskiej w piosence zespołu Enej ,,Skrzydlate Ręce” oraz Nikoli Baran w utworze pt. ,,Sobie i Wam” Kasi Nosowskiej i Męskiego Grania.

Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się także w konkursie wiedzy o swojej Patronce Marii Skłodowskiej-Curie. Nagrody finansowe ufundowała Rada Rodziców. Najlepszą wiedzą wykazała się klasa 1b zdobywając „czek” o wartości 200 zł, drugie miejsce zajęła klasa 1c, która otrzymała 150 zł a na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie z klasy 1a, którzy zdobyli 100 zł.

Po występach rozpoczął się turniej siatkarski w którym zmierzyła się drużyna z Akademii Talentów Siatkarskich działającej przy starosądeckim liceum, a także partnerskiej szkoły ze Słowacji (Spišská Nová Ves). Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami w salach, by tym razem zaspokoić potrzeby podniebienia.

 

125658