Przejdź do treści
LO3
Przejdź do stopki

Zawody strzeleckie

Zawody strzeleckie

Treść

18 września 2021 roku wolontariusze szkolnego koła PCK; Marta Bochniarz (3d), Wioletta Zielińska (2a), Chorążewski Filip (3a), Rogowska Oliwia (3a), Sukiennik Kaja (3a), Dara Anna (3a), Rutka Małgorzata (3a), Kuśtek Kinga (3a), Citak Gabriela (3a), Gorczowska Małgorzata (3a) i Ostrówka Maksymilian (3b) wraz ze swoją opiekunką p. Anetą Mamalą wzięli udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych w ramach 100-lecia Ruchu Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na strzelnicy LOK w Nowym Sączu odbyła się Gala Wolontariatu połączona z zawodami strzeleckimi. Rywalizowała młodzież ze Starego Sącza, Nowego Sącza, Czchowa i Krakowa. Spośród 11 uczniów, aż 9 z nich została nagrodzona medalami, w tym niektórzy podwójnie. To najlepszy wynik spośród wszystkich zgłoszonych szkół! Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnieć naszych uczniów, ponieważ były to ich pierwsze zawody strzeleckie w życiu. Jak się okazało mają niezłe OKO!
Szczególne gratulacje dla Maksymiliana Ostrówki za zajęcie II miejsca i Marty Bochniarz za zajęcie III miejsce w kategorii indywidualnej.

Nad wszystkim czuwali fachowcy, którzy uczyli przybyłe osoby jak prawidłowo trzymać broń oraz jak najlepiej oddać strzał, by był on celny. Młodzież miała okazję spróbować, jak strzela się z pistoletów i karabinów pneumatycznych. Dla większości było to coś nowego. 
Doświadczeniu towarzyszył lekki stres, ale też potężne emocje i podwyższona adrenalina we krwi – zwłaszcza po oddanym strzale. Ponadto, jak każdy sport uczy czegoś innego i pozwala nabyć nowych cech.

Wszyscy nagrodzeni odebrali dyplomy, medale i puchary od Andrzeja Lisa, rekordzisty świata w oddawaniu krwi i prezesa OR PCK w Starym Sączu, a także Dariusza Cieśli, wiceprezesa MOO PCK w Krakowie. Na gali obecny był także poseł na Sejm RP Patryk Wicher i Michał Mółka. Po zakończonych zawodach na wszystkich uczestników czekała zabawa przy grillu i słodkim poczęstunku.

Partnerem Głównym Gali było Województwo Małopolskie.

37436