LO3
Przejdź do stopki

Szachowe Mistrzostwa Gminy Stary Sącz

Treść

Dnia 24.03.2022 r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu odbyły się Szachowe Mistrzostwa Gminy Stary Sącz. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry 10 minut na zawodnika w każdej partii. Wystartowało 83 zawodników ze szkół podstawowych i średnich z gminy Stary Sącz. Wśród dziewcząt całe podium zajęły nasze uczennice: I miejsce Marta Pustułka,  drugie Martyna Chryczyk, trzecie Marlena Niemiec. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Michał Rejowski. Nasze liceum wygrało klasyfikację drużynową i otrzymaliśmy w nagrodę puchar przechodni, który może przejść na własność gdy szkoła zwycięży w trzech edycjach tego turnieju. Nasze liceum reprezentowali jeszcze: Eryk Jastrząb, Kamil Janik i Marcin JanekTurniej bardzo sprawnie sędziował Piotr Widła. Gratulujemy naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów. Szczegółowe wynika znajdziecie tutaj.