Przejdź do treści
LO3
Przejdź do stopki

Szachowe zmagania młodzieży

Szachowe zmagania młodzieży

Treść

W środę 8 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im Marii Skłodowskiej-Curie odbyły się II Szachowe Mistrzostwa Gminy Stary Sącz. Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Jacek Lelek.

Głównym sędzią Mistrzostw był Pan Piotr Widła, trener Klubu Szachowego SzachMat. W turnieju wzięło udział ponad stu uczniów szkół średnich i szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Po siedmiu rundach potyczek, w tempie 10 minut na gracza, przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

Mistrzem szkół średnich w kategorii dziewcząt została: Martyna Chryczyk z Liceum Ogólnokształcącego. Niestety więcej w tej kategorii nie było uczestniczek.

Mistrzem szkół średnich w kategorii chłopców został: Karol Jurecki z Zespołu Szkół, drugie miejsce Marcel Adamczyk z Zespołu Szkół oraz trzecie miejsce Mikołaj Obrzud z Liceum Ogólnokształcącego.
Pierwsze miejsce drużynowo i puchar przechodni otrzymali uczniowie starosądeckiego Liceum Ogólnokształcącego. To już drugi raz z rzędu. Jeżeli w przyszłym roku wygrają – zatrzymają puchar na zawsze.
Wszystkie puchary i medale oraz dyplomy dla wszystkich uczestników wręczył Pan Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.

I teraz kilka słów od organizatorów:

Dziękujemy organizatorom: Burmistrzowi Starego Sącza Panu Jackowi Lelkowi, Panu Krzysztofowi Szewczykowi, dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego za udostępnienie sali, stworzenie przyjaznej atmosfery do przeprowadzenia turnieju, Klubowi Szachowemu SzachMat ze Starego Sącza za wypożyczenie sprzętu i pomoc w organizacji turnieju, Panu Piotrowi Wideł głównemu sędziemu, za sprawne przeprowadzenie turnieju i wypożyczenie sprzętu z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Pani Justynie Barycz za zrobienie zdjęć. Dziękujemy wszystkim szkołom z terenu naszej gminy za udział w tym turnieju, wszystkim uczniom oraz ich opiekunom.

150357